ZEN styl vám umožní doma konečně dýchat z plných plic

Jak dekorovat domácnost v duchu tohoto japonského stylu, abyste se doma cítili příjemně a uvolněně?

ZEN není jen o bambusech a bonsajích, jak jste si možná doposud mysleli. Výborně ladí s uměním a ručně vyráběnými doplňky a skvěle vypadá především v moderní bílé barvě.

ZEN není styl, jde o princip

Ve skutečnosti něco jaké „ZEN styl“ neexistuje. ZEN je totiž spíše životní styl, princip, způsob praktikování buddhismu. Jeho vyznáváním v sobě udržíte klidnou, čistou a otevřenou mysl. Naučíte se uvědomovat si svoje každodenní konání a být laskavější ke všemu, co vás obklopuje.

Jak zařídit interiér v duchu ZENU

Vytvořit lehký, čistý a harmonický interiér není vůbec snadné. Spoustě věcem musíte říct ne, uskromnit se a naučit se být vnímavější a citlivější. Abyste dosáhli svého cíle, musíte především omezit barevnou paletu na klidné, tiché barvy, což jsou všechny neutrální barvy a přírodní odstíny vody a země.

ZEN styl vám umožní doma konečně dýchat z plných plic

Budete muset vyřadit celou řadu dekorativních předmětů, které vytváří nepořádek – drobnosti, věci, které nepoužíváte, přezdobené předměty, celoplošné koberce (zvlášť ty barevné a ornamentální). Vyčistěte prostor, používejte jednoduchý nábytek, oblázky, kusy naplaveného dřeva, květiny a obrázky s motivem vody.

Kvalita, ne kvantita

V tomto ohledu je ZEN opravdu minimalistickým stylem. Spíše než na kvantitu byste se měli soustředit na kvalitu předmětů, které vás obklopují. Pokud dekorujete v duchu ZENU, vybírejte si nábytek z kvalitního dřeva, hladký materiál, nic křiklavého, příliš lesklého, přitahujícího pozornost.

Dost možná se spolu s interiérem rozhodnete v duchu ZENU přeměnit také svůj styl oblékání.

V prostředí ZENU se budete cítit uvolněnější a spokojenější. Zkrátka vytvoříte ideální domov – místo, kde si odpočinete od okolního světa a zhluboka se nadechnete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup