Chorvatsko – dovolené na Jadranu se nic nevyrovná

Snad nikdo nemůže oponovat tomu, že je Chorvatsko jedním z nejkrásnějších států Evropy. Vždyť ukrývá tolik cenných přírodních i architektonických drahokamů. Dovolená v Chorvatsku je pestrá jako malířova paleta. Ať už do tohoto státu vyrážíte za koupáním v Jaderském moři a vodními sporty anebo prahnete po poznání památek zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO, máte zelenou.

Koupání a lenošení na pláži v hlavní roli

Dalmácie, Istrie i Kvarnerská zátoka jsou jako stvořené pro relaxaci u moře, vodní radovánky a noční rej. Na své si zde přijdou milovníci koupání v mořských vlnách, potápění, cyklistiky, diskoték i gurmánských specialit. Děti si mohou stavět hrady z písku, dámy dají přednost opalování a pánové okusí windsurfing či jiné adrenalinové činnosti. Pokud si pronajmete letní dům s vlastním bazénem a vířivkou, objeví se před vámi delikatesní zážitky. Ani nadšenci přírody nepřijdou zkrátka, zalíbí se jim Plitvická jezera a poklady na ostrovech Pag, Hvar, Rab, Krk, Pašman i Korčula.

Honem za památkami UNESCO

Možná jste nevěděli, že je Chorvatsko rájem architektonických skvostů zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO. Unikátní stavby historie vám představí Dubrovník, Split, Trogir, Šibenik. Těšte se na romantické procházky křivolakými uličkami, posezení ve stylových kavárnách a restauracích. Všudypřítomné šperky historie i divukrásná květena vás dostanou na kolena.

Pobyt na ostrovech hraje prim

Ne všichni touží po poznání pokladů historie a vybírají si zájezdy do Chorvatska kvůli koupání a radostem na pláži. V tomto ohledu uspokojí odpočinek na ostrovech Mljet, Lastovo, Cres, Pag, Krk, Rab i Korčula. Určitě vás zaujme i turistika a cyklistika v jedinečném pohoří Velebit a úžasné putování na ostrovy Kornati. Objednejte si dovolenou v Chorvatsku ještě dnes a prožijte nejkrásnější relaxaci v Evropě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup