Fotopasti jsou čím dál oblíbenějším zařízením jak pro sledování zvěře, tak pro ochranu majetku

Fotopast  je malé mobilní zařízení, které je v posledních letech čím dál více využíváno nejen pro sledování zvěře, ale také pro ochranu majetku. Soukromé osoby, podnikatelé, ale i města, obce a policie ČR nahrazují drahé kamerové systémy za mnohem elegantnější a levnější řešením, kterým jsou právě fotopasti.

Fotopasti jsou v posledních letech hojně využívány jako pomocník pro ochranu majetku. Pořídíte je totiž za velmi rozumnou cenu, instalace je snadná a je možné je snadno zamaskovat. Mohou být umístěny ve skladu, ale i před domem na jednom z okolních strojů. Jsou malé, snadno přemistitelné a k jejich instalaci není třeba přívod k elektrické energii. Navíc jsou přizpůsobeny venkovnímu prostředí.

Fotopasti pro sledování zvěře mají velmi podobné vlastnosti a stejně jako zařízení pro ochranu majetku mohou být vybaveny GSM modulem, který umožňuje okamžité zaslání pořízených snímků na mobil nebo email. Zejména při pozorování zvěře jistě budete požadovat snímky v co nejvyšší kvalitě. Při výběru fotopasti proto doporučujeme zaměřit se na pozorovací úhel. Nejlepších výsledků dosáhnete při úhlu 45° a vzdálenosti 15 metrů. Velmi dobré snímky pořídíte i při pozorovacích úhlech 50 ° až 60 °, při vyšších úhlech už kvalita prudce klesá. Široký pozorovací úhel kolem 80 ° se hodí spíše pro krátkou vzdálenost, tedy cca 2 metry.

Při výběru doporučujeme také využít sortimentu ověřených dodavatelů, kteří vám v případě potřeby mohou poskytnout potřebný servis. Pokud si nevíte rady s výběrem vhodné fotopasti, doporučujeme navštívit například kamennou prodejnu Výcvikové obojky v Praze 3, kde vám specialisté v oboru poradí s výběrem nejvhodnějšího produktu.