Jedlé nádobí: Pochutnáte si dnes na talíři, nebo raději kelímku?
Žádné sci-fi, nýbrž realita. Jedlé nádobí si můžete pořídit i vy. Asi ho nebudete používat denně, avšak za vyzkoušení určitě stojí. Navíc vám může ušetřit práci s úklidem po zahradním grilování.
Vyrábí se z jablečných vláken, pšeničných a ovesných otrub, pšeničné mouky, cukru nebo vody. Jedlé nádobí je svým složením vhodné i pro vegetariány a vegany, kromě toho využívá vedlejší produkty, jež by se jinak vyhodily. Přírodě tedy pomáhá vlastně dvakrát.
Vzniklo s cílem minimalizovat odpad
Jedlé talíře, kelímky, brčka či lžičky jsou vynikající alternativou k jednorázovému plastovému nádobí používaném na venkovních akcích i při domácím grilování. Proč produkovat další odpad, když se můžete najíst zcela v souladu se zásadami zero-waste? Když svůj talíř sníte, nezůstane po vás žádný odpad.
Jedlé nádobí je tedy ideální všude tam, kde nechcete řešit odpad. Na zahradu, na piknik do městského parku, případně dobrodružství v přírodě. Když se vydáte na túru, nádobí už s sebou nebudete muset nosit zpátky. Kdybyste ho náhodou nesnědli, dá se ponechat v lese divoké zvěři.
Spolehlivý pomocník vhodný i do mikrovlnky
Bojíte se, že je takové nádobí příliš křehké a nepoužitelné? Můžete ho sice rozsednout, další nevýhody však nemá. Jedlé kelímky udrží čaj, kávu, jogurt i zmrzlinu. Jedlý talíř lze dát i do horkovzdušné trouby na až 180 °C, nebo do mikrovlnky až na 750 W. Jen musíte dávat pozor, abyste v nich tekutá jídla nenechávali stát dlouhé hodiny. Jedlé nádobí je určeno k tomu, abyste do něj jídlo naservírovali, pak ho z něj snědli a následně zkonzumovali taktéž samotné nádobí.
V jedlé podobě je možné sehnat i takové speciality, jako je brčko, hůlky na sushi či míchátko do kávy. Složení se liší, například jedlá brčka jsou těstovinová, následně se dají uvařit na oběd. A jak jedlé nádobí chutná? To už si budete muset otestovat sami.