Chladná elegance kamene i v ložnici
Plasty by mohly být ještě praktičtější a zdobenější, člověk je však v nitru neustále přitahován k přírodním materiálům. Mezi nejstarší patří kámen a právě ten bychom mohli v interiéru uplatnit i dnes.
Kámen je odjakživa nejpoužívanějším stavebním materiálem. Je tvrdý, odolný a přírodní, nepůsobí tedy nijak nepatřičně, neruší krajinu. Nemusí se však používat jen jako stavební materiál, ale také jako designový prvek. Uplatní se jak v exteriéru, tak v interiéru.
Příjemný materiál
Kamenem se nejčastěji obkládají stěny a schodiště v domě. Přírodní kámen totiž disponuje vysokou trvanlivostí, tvrdostí a odolností vůči poškození. Je velmi příjemný na dotek, a proto se jej nemusíme bát použít ani třeba v ložnici.
Možná se bojíte, že kámen působí studeně a neosobně. Pokud si ale například pořídíte horkovzdušné sálavé kamenné zdi, jen těžko můžete mít pocit chladu nebo nepohodlí.
Kameny v ložnici
Na obložení stěn se nejčastěji využívají řezané desky, které jsou dvacet až padesát milimetrů tlusté. Minimalizovat spáry umožňuje přesný řez kamene. Na druhou stranu hrubě opracovaný kámen – například opuka s nepravidelnými spárami nebo pískovec – vytváří zajímavý efekt.
Moderní přírodní kámen, který se používá k obkladům exteriérů i interiérů, je stonepanel. Vyznačuje se snadnou instalací a jemnou elegancí. Můžete jej nainstalovat i na zateplovací systém.
Obdobou stonepanelu je decopanel, což je přírodní kámen zasazený do cementového lože vyztuženého mřížkou.
Charakter ložnice
Kamenná stěna určuje charakter ložnice. Skvěle se hodí doplnit například kobercem s vysokým vlasem, který opticky chladnou místnost zútulní a poskytne vám příjemný pocit z dotyku při každém ranním vstávání.
Pro ložnici je především důležité, aby pro vás představovala oázu klidu a odpočinku. Kámen k tomu může posloužit.