Domácí trezor je chytrá investice

Nechcete nechávat zlaté prstýnky ve šperkovnicích a větší obnosy peněz pod polštářem? Domácí trezor je inteligentní investice do budoucnosti, která vám může dobře posloužit.

Když si vybíráte trezor, je důležité sledovat dvě základní kritéria – bezpečnost a ohnivzdornost. Jak vybrat správný trezor?

Bezpečnostní třída

Bezpečnostní třída vypovídá o tom, jak je trezor celkově bezpečný, a tak patří k jednomu ze základních kritérií, podle kterých byste měli vybírat. Platí zde jednoduché pravidlo, že čím vyšší má trezor bezpečnostní třídu, tím bezpečnějším se stává.

 Domácí trezor je chytrá investice

U nás se zpravidla setkáme se škálou bezpečnostních tříd podle evropských norem. Trezor EN 1143-1 může vždy klasifikovat jen certifikovaná zkušebna, která má potřebné zkušenosti a dovednosti. Důležitou roli hrají také jednotky odporu, na které se převádí výsledky zjištěné při testování trezorů.

Podle nejnižšího zaměřeného odporu se klasifikují trezory, které dovedou po použití různých nástrojů a po uplynutí různého času vzdorovat otevření či poškození. Rozlišuje se částečný a plný průlom, tj. Ruční otevření dveří a jejich vylomení.

Trezorové zámky

O výběr zámku se při výběru trezoru starat nemusíme, protože jeho kvalita je zahrnuta už v bezpečnostní třídě trezoru samotného. Bezpečnost trezorového zámku by tedy měla odpovídat vámi zvolené třídě.

Domácí trezor je chytrá investice

Ohnivzdornost

Při hodnocení ohnivzdornosti trezoru se vždy sleduje teplota uvnitř trezoru při působení velmi vysoké teploty z vnějšku po dobu jedné až dvou hodin. Opět se hodnotí podle evropských norem.

I zbraň patří do trezoru

Zákon o držení střelných zbraní nabádá, že držitel musí zbraň bezpečně uschovat, aby byla mimo dosah dětí a nepovolaných osob. Pokud tedy vlastníte zbraň, koupě trezoru je téměř nutností.

Cena trezorů se pohybuje v řadě několik tisíc korun, ale je to moudrá investice.