4 věci, které byste měla vědět o menstruačním kalíšku

Vychytávka, kterou milují ženy po celém světě – to je menstruační kalíšek. Pomůcka, kterou většina žen zná jako vychytávku moderního světa, vznikla již v první polovině 20. století, již tehdy byla oblíbená a od té doby vystřídala mnoho materiálů. Až v současnosti používaný lékařský silikon jí však přinesl ohromnou mezinárodní popularitu. Co je na této menstruační pomůcce nejzajímavější?

  1. Pohodlí, které poskytuje. Spánek, cestování, ale i sport či plavání není s menstruačním kalíškem žádný problém. Nemusíte se bát, že „proteče“ jako vložka, ani není potřeba skrývat čouhající šňůrku.
  1. Cena v kombinaci s životností. Pořizovací cena je sice vyšší než cena jednoho balíčku jednorázových pomůcek, menstruační kalíšek vám ale při správné péči vydrží i deset let. Pak jeho cena vyjde v průměru na 50 Kč za rok – a zde už je rozhodně patrná výraznější úspora.
  1. Ekologický faktor. Možná vás tento bod nechává chladnou, pokud ale myslíte i na přírodu, jistě vám udělá radost, že nebudete každoročně házet do koše kilogramy nerecyklovatelného odpadu.
  1. Není zdraví škodlivá. Silikon, ze kterého je kalíšek vyroben, působí antibakteriálně. Pokud jste tedy citlivější a po každé menstruaci vás trápil nepříjemný zánět z přemnožených bakterií či bělené buničiny, vyřeší za vás kalíšek i tento problém. Při jeho používání navíc nebyl popsán smrtelně nebezpečný syndrom toxického šoku.

Zaujala vás tato historií prověřená pomůcka a chcete o ní zjistit více informací? Přečtěte si, jak se menstruační kalíšek používá nebo další zajímavosti na magazínu SafeLove.cz!