Jak si poradit s novoročním úklidem?

Snadno, rychle, efektivně. Tak by měl vypadat každý úklid, ať už jarní, vánoční nebo novoroční. Na co nezapomenout a jak docílit dokonalého, dlouhotrvajícího výsledku?

Nevymlouvejte se, že nemáte doma dostatek čisticích prostředků. Dokonalý úklid se dá provést i za použití běžných nástrojů z domova. Vrhněte se do toho s chutí a odhodláním docílit za krátký čas velkých výsledků.

Umyjte okna

Po umytí by se okna měla blýskat, žádné šmouhy nesmí kazit dojem. Vystačíte si s obyčejnou vodou a hadříkem z mikrovlákna, který má skvělou schopnost zadržovat nečistoty. Pomoct si můžete kuchyňskou solí rozpuštěnou v teplé vodě, na pětilitrový kbelík stačí lžíce. Pomůže vám s odolnou špínou na rámech i sklu. Nenechávejte ji však působit dlouho.

Jak si poradit s novoročním úklidem?

Co dál může zefektivnit mytí oken? Kapka octa, který odmašťuje a dodává dokonalý lesk; pudinkový prášek, případně kukuřičný škrob, který stačí rozmíchat ve vodě, nechat působit na skle a po chvíli přeleštit suchým hadříkem. Fungují dokonce i noviny nebo staré silonky.

Neponičte citlivé plochy

Sporák a další chromové, nerezové nebo sklokeramické povrchy vyžadují opatrnou péči, protože každá chyba je na jejich povrchu znát.

Máme pro vás několik tipů, které stojí za vyzkoušení. Otisky prstů na lesklém povrchu omyje studený černý čaj, chromový povrch naleští hadřík poprášený hladkou moukou, nerezové plochy leštěte papírovou utěrkou s kapkou oleje. Na čistku varné desky pomáhá cibulová šťáva.

Jak si poradit s novoročním úklidem?

Vzhlédněte se v zrcadle

I zrcadla chceme mít krásně vyleštěná, beze šmouh a skvrn. Zvlášť v koupelně poutá každá nepatřičnost pozornost. Jak udržet zrcadlo čisté?

Zkuste leštit zrcadlo, ale případně i vodovodní kohoutky starými silonkami. Mastné a znečištěné zrcadlo přetřete trochou čistého alkoholu nebo neředěného vinného octa.

Nebojte se novoročního úklidu a zbytečně jej neodkládejte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup