Zařiďte si bydlení ve venkovském stylu

Venkovský styl? To určitě ocení jen farmáři a staří lidé, to se do města a moderní domácnosti nehodí. Možná si to říkáte i vy, ale nenechte se zmást. Venkovský styl je spíš o přirozenosti a jednoduché kráse. Přineste si ji i k sobě domů!

Nadčasový půvab

Důvodem, proč je venkovský styl tak oblíbený, je určitě jeho půvab, který se dá nazvat nadčasovým. Chcete-li ve svém interiéru něco změnit, například pokud vás jeho současná podoba už nudí, zkuste přidat nějaký dřevěný nábytek či nové, jednoduché povlečení. Nové doplňky by měly být vyrobeny z přírodních materiálů a pokud se jedná o poctivou řemeslnou práci, tím lépe.

Zařiďte si bydlení ve venkovském stylu

Jak zútulnit obývák

Na venkovském stylu je důležité, aby působil věrohodně. Pokud si v duchu venkovského stylu chcete zařídit například obývák nebo ložnici, snažte se vybavit místnost dřevěným nábytkem, nejlépe z masivního dřeva, a drobnými doplňky, které krásu masivu podtrhnou.

Určitě se vyhněte zahrnutí třpytivých či dokonale opracovaných věcí, důležité je, aby vynikla útulnost. Té dosáhnete obyčejnými kovovými prvky, květinovým potiskem na závěsech a přírodními barvami.

Zařiďte si bydlení ve venkovském stylu

Doplňky ladící s venkovským stylem

Co venkovský styl nejvíc podtrhne? Tak například talíře by měly být čistě bílé či s lehkou dekorací. Potahy a závěsy květované či pruhované. Do ložnice můžete umístit masivní truhlu, do obýváku huňaté bavlněné polštáře. Pod okno postavte jednoduchou vázu s lučním kvítím (na jaře to může být šeřík).

Venkovskému stylu by měl dominovat masivní dubový stůl uprostřed kuchyně s dostatkem židlí kolem. Stůl symbolizuje místo, kde se schází rodina, je tedy důležité se právě zde cítit dobře a útulně. Vyšívaný ubrus či svícen jej mohou zpestřit.

Venkovský styl se nedoporučuje přenášet do městských bytů v plné míře, částečně se jím však při zařizování interiéru inspirovat můžete.