Jak vyřešit hluk ve vašem bytě?

Chcete si užívat bezproblémového bydlení, ale v souvislosti s hlukem to nejde? Pokud je tomu skutečně tak, můžeme se podívat na možné řešení. Rozhodně není spojeno s nutností se stěhovat kamkoliv na samotu. Nejprve začneme situací, kdy tím rušivým a hlučným elementem jste právě vy sami. V takovém případě doporučujeme aplikovat akustickou pěnu. Díky ní budou jakékoliv zvuky z vašeho bytu velmi dobře pohlceny. Pokud jde o efektivitu, potom té nejlepší dosáhnete v případě, kdy budete pěnu kombinovat s dalšími materiály. Mezi ty se řadí:

  • Desky Gecon
  • Desky Wolf
  • Pás Index

Jak si poradit s hlučným sousedem?

Nyní se podívejme na situaci druhou. Tou je hlučný soused. Může to být třeba hlasitá hudba od sousedů pod vámi, může to být křik od sousedů vedle vás, stejně jako to může být klapání bot o podlahu od těch, kteří bydlí nad vámi. To vše jsou naštěstí situace, které vyřešíte vcelku jednoduše a rychle. Dnes lze izolovat jak oblast vaší podlahy, tak i oblast vašich stěn, stejně jako je možná i akustická izolace stropu. Pamatujte však na to, že hluk může mít nejenom různou intenzitu, ale může se jednat o různé typy hluku. Od toho se odvíjí i výběr správného izolačního materiálu, se kterým by vám měl pomoci zkušený odborník.

Izolace je neviditelná

Jaké důvody nás k izolaci mohou vést, to již víme. Na závěr nezapomínejme dodat, že samotná zvuková izolace nijak nezmění charakter našeho bydlení. Je sice pravdou, že interiér se může o pár centimetrů zmenšit, ale to je v podstatě jediný problém. Jinak už se nemáme čeho bát. Ta na stěně není vidět a na tu pod podlahou nemusíme brát ohled. Můžeme tak i nadále byt vybavit dle svých představ a i na izolační vrstvu umístit sedačky přesně na míru, těžké skříně, nebo jakýkoliv jiný nábytek. Izolační vlastnosti rozhodně nebudou žádným způsobem narušovány.