Jak se naladit na příchod Vánoc

Začal Advent, čas klidu a míru, čas pomalu a jistě vánoční. Ale také čas shonu, stresu a výdajů v souvislosti s dárky pro naše blízké a známé. Jak se vyhnout panice a navodit doma příjemnou vánoční atmosféru? Udělejte si Vánoce po svém!

Co k Vánocům neodmyslitelně patří? Adventní věnec se čtyřmi svíčkami, pečení cukroví, vánoční úklid, balení dárků a později i zdobení stromečku. Jak se naladit na svátky pohody a nestresovat se s tímto dlouhým seznamem?

Dejte do příprav radost

Pokud se stresujete už jen při pomyšlení, kolik času s Vánocemi strávíte, změňte přístup. Snažte se vnímat na těchto svátcích to dobré, nepouštějte si televizní a internetové reklamy, které vás burcují k větším nákupům, k tělu.

Sepište si, co je pro vás důležité, případně pro vaši rodinu. Zapojte do příprav i partnera či děti a nechejte je užít si samotný proces, nedbejte jen na výsledek. Vánoce nejsou okamžik, Vánoce jsou část roku.

Jak se naladit na příchod Vánoc

Připravte si těsto na cukroví podle svého uvážení a nechejte děti vykrajovat hvězdičky, mazat marmeládou a polévat čokoládou. A ochutnávat. Nevadí, že každý kousek bude trochu jiný, třeba ne vizuálně dokonalý.

Vyrábějte

Je prokázáno, že máme z některých věcí mnohem větší radost, když je uděláme sami. Nekupujte adventní věnec na trzích, kupte jen suroviny na jeho výrobu a poraďte si s ním doma.

Adventní věnec podomácku vyrobený má své kouzlo. Kolem korpusu za použití zeleného drátku omotáte větve jehličnanů dle libosti, pak nazdobíte svíčkami, šiškami, sušeným ovocem, skořicí, mašličkami, to je na vás.

Jak se naladit na příchod Vánoc

Neotročte

Vánoce si vás nesmí příliš omotat kolem prstu. Nenechte se zmást pocitem, že nic nestíháte a že neděláte dost. Důležité je říct si, co pro vás Vánoce znamenají, co od nich očekáváte.

Nejdůležitější je se nestresovat s příchodem svátků, které nás mají od stresu trošku osvobodit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup