Jak v bytě udržet teplo?

Na náš životní styl má v zimě velký vliv teplota. Často jsme odsouzeni setrvávat v nečinnosti doma či v budovách, které se těžko vytápějí. Jak v bytě udržet teplo a jak v zimě nezmrznout?

Vytápění bytu je každoročně velkou otázkou pro každého obyvatele panelových domů. Jednak není vytápění často na nás, jednak se staré budovy hůř vytápějí a teplo v nich také nevydrží dlouho. Jak tomu pomoci?

Zaprvé: Obklopte se teplem

Není vám zima částečně také proto, že prostředí, v němž pobýváte, působí studeně a nepřívětivě? Vymalujte si obývák v teplých barevných odstínech, vyplňte interiér dřevem, odstraňte studený kov.  Pomoct může také koberec, případně teplé peřiny a měkké polštáře.

Jak v bytě udržet teplo?

Nezapomínejte také, že částečně můžete teplo navodit správným oblečením. Je jasné, že chodit v zimě v kraťasech, tričku s krátkým rukávem a bez ponožek není dobrý nápad a že vám tepleji určitě nebude. Pokud vám je chladno, zkuste před nastavováním radiátorů obléct mikinu nebo silnější ponožky.

Zadruhé: Přestavte nábytek

Věděli jste, že se teplo z radiátorů dá usměrňovat vhodným umístěním nábytku. Před radiátorem samotným by měl být dostatek volného prostoru, sedačka, pohovka nebo stůl by šíření tepla neměly blokovat.

Můžete zkusit nad radiátor umístit poličku, čímž zabráníte úniku tepla ke stropu, a za radiátor připevnit fólii, která odrazí teplo zpět do místnosti.

Jak v bytě udržet teplo?

Zatřetí: Malé úpravy mohou hodně pomoci

Větrejte správně. Lepší je otevřít na krátkou dobu více oken úplně dokořán, třeba i dveře a po pár minutách zase vše utěsnit. Je to také ekonomičtější než pomalé větrání napůl otevřeným oknem, kdy vám akorát uniká teplo, ale příliš nového vzduchu v místnosti nepřibude.

I drobnosti dělají zázraky. Zatahujte na noc žaluzie, čímž zase trochu zpomalíte proces úniku tepla skrz sklo. Zkraťte záclony,, ať nebráníte teplu šířit se v místnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup