Na zabalení zásilek z e-shopu záleží

E-shopy mají na trhu silné postavení. Je jich ale čím dál více, a proto je potřeba bojovat o každého zákazníka. Záleží na všech maličkostech včetně zdánlivé hlouposti, jakou je zabalení zboží. Víte, jak zákazníka balíčkem příjemně překvapit, ještě než jej vůbec otevře?

Balíček je prvním fyzickým kontaktem se zákazníkem. Už podle něj si udělá o firmě nějaký obrázek. Jak tedy využít obalové materiály, aby byl první dojem co nejlepší?

Základem je krabice

Posílat zboží v použitých krabicích je neprofesionální. Pořiďte si raději nové, nejde o až tak drahou záležitost. Při odběru mnoha kusů je navíc u spousty dodavatelů možné získat množstevní slevu. U nové kartonové krabice si můžete být jistí, že přepravu vydrží, aniž by došlo k poškození obsahu. A třeba poslouží i jinde – když bude dostatečně kvalitní, zákazník ji může použít na různé účely.

Ukažte, kdo jste

Krabice si lze nechat potisknout vaším logem, aby každý, kdo s nimi přijde do styku, věděl, s kým má tu čest. Rozhodně jde o dobrou formu propagace, protože než balíček doputuje k zákazníkovi, projde rukama mnoha lidí.

Alternativou k potisku krabic jsou potištěné lepicí pásky. Vyřešíte tím dvě mouchy jednou ranou, jelikož stejně potřebujete lepicí pásku, abyste krabici utěsnili.

Zajistěte obsah

Neméně důležitou součástí je však ten obalový materiál, který nevidíte – různé typy výplně. Pokud neprodáváte příliš křehké zboží, možná postačí noviny, moc profesionálně ovšem nevypadají. Dobře poslouží polystyrenová fixační tělíska nebo vzduchové polštářky. Ceny nejsou příliš vysoké.

Na malých produktech lze ušetřit

Podle toho, jaké produkty nabízíte, je potřeba zakoupit velikost krabic. Na některých typech lze ušetřit – malé věci dáte třeba do bublinkové obálky. A například dekorativní samolepky na zeď bude vhodné srolovat do tubusu. Konkrétní rady lze tedy poskytovat jen velmi těžko, vše musíte zvážit v závislosti na vašem zboží. Jedna věc je ale jistá. Balte zásilky, aby byl výsledek takový, jaký byste si sami přáli obdržet.