Stojí bezdrátová sluchátka AirPods za svou cenu?

Sluchátka AirPods od společnosti Apple jsou venku už nějakou chvíli, avšak díky nadstandardním funkcím a pohodlí stále patří k nejlepším bezdrátovým sluchátkům na trhu. A také k těm nejdražším. Některým lidem navíc vůbec nedrží v uchu. Takže jak to s nimi vůbec je?

Pokud jste v posledních dvou letech někdy vyšli z domu, pravděpodobně jste již bezdrátová sluchátka Apple AirPods viděli. Má je opravdu hodně lidí, a to ať už se jedná o původní levnější variantu, nebo o tu, která vás vyjde na více než pět tisíc. Rozeznáte je od sebe snadno, ta novější verze má kratší část, která čouhá z ucha.

Co najdete v krabičce?

V krabičce ke sluchátkům AirPods najdete nabíjecí krabičku, samotná sluchátka a také nabíjecí kabel. Ovšem pozor, na jedné straně má lightning a na druhé USB-C, takže do starého notebooku ho nestrčíte. Nové Airpody se nicméně dají nabíjet i bezdrátově. Co naopak Apple nevychytal je voděodolnost. Do posilovny či na běhání se dají použít, pot vydrží, nicméně základní varianta sluchátek nemá vůbec žádnou certifikaci a ty dražší (AirPods Pro) mají IPX4.

Finanční tip: Pokud doma nemáte další jablečná zařízení ani bezdrátovou nabíječku a zároveň nevlastníte notebook či počítač s konektorem USB-C, počítejte s další investicí, abyste sluchátka vůbec měli jak dobíjet.

Jak je to s výdrží baterie?

S výdrží baterie na tom sluchátka AirPods nejsou moc dobře. Na jedno nabití vydrží zhruba 4 hodiny, s využitím dobíjení z nabíjecí krabičky samozřejmě více, ale pořád jde o zanedbatelné hodnoty ve srovnání s jinými bezdrátovými sluchátky. Překonává je spousta modelů od výrobce Jabra, Skullcandy, Samsung, Sony, Plantronics, Anker a jiných firem.

Takže koupit, nebo ne?

Jako u všech Apple výrobků, i tady platíte za značku. Sluchátka AirPod jsou poměrně drahá a za stejnou cenu seženete levnější sluchátka, s lepší voděodolností a delší výdrží baterie. Nebudou ovšem tak designově vychytaná, nebudou se tak elegantně párovat s telefonem, nebudou mít bezdrátové nabíjení. Konečný verdikt, jestli se Airpody za tu cenu vyplatí, je prostě na vás.