Podle čeho se pozná spolehlivá SEO optimalizace

Máte své internetové stránky a z hlediska návštěvnosti se jim příliš nedaří? Příčin může mít tento neúspěch hned několik, přičemž asi nejčastěji se jedná o nekvalitně řešenou optimalizaci internetových stránek. Jestliže jste ono magické slůvko SEO ani neslyšeli, pak se nemáte čemu divit a uživatelé na vaši prezentaci zamíří skutečně pouze zřídka. Optimalizaci pro vyhledávače lze řešit svépomocí, anebo prostřednictvím profesionální firmy. Ta se zpravidla postará o úspěch webových stránek. Podle čeho se ale správně řešené SEO pozná?

Na začátku je SEO audit

V první řadě musí vaše internetové stránky projít takzvaným SEO auditem. Právě on odhalí jak slabé, tak silné stránky webu. Vy zjistíte, zdali prezentace odpovídá aktuálnímu standardu jak funkčně, tak i technicky a po dalších stránkách. Samozřejmostí se stává také analýza klíčových slov. Tyto výrazy by se na webu měly objevovat a na jejich základě se dle algoritmů mohou konkrétní stránky umisťovat na horních pozicích ve vyhledávačích. U nás je důležitá zejména indexace související s pozicemi u Googlu a Seznamu.

On-page a off-page faktory

Spolehlivá společnost nabízející SEO optimalizaci se musí také nezbytně soustředit na on-page a off-page faktory. Jinými slovy, jednoznačně je třeba mít vyřešené popisky konkrétních internetových stránek. Jde o meta description, titulek, alternativní popisy obrázků a v neposlední řadě i url adresy stránek. Z off-page faktorů jmenujme hlavně odkazový profil. Zpětné odkazy hrají nesmírně důležitou roli, a to byste neměli zapomínat ani na mikrosite.

Jasně dané výsledky

V dané firmě poskytující SEO se nemohou zaměřovat jenom na klíčová slova. Web je zapotřebí dostat nahoru všemi prostředky. Vy jako zákazník vyžadujte garanci zlepšení pozic a zvýšení organické návštěvnosti. Plaťte pouze za reálné dosažené výsledky. Spokojit se s tvrzením, že SEO je běh na dlouhou trať a zlepšení přijde, by bylo velkým omylem. Právě proto se spolehněte na specialistu v oboru, společnost SEO Consult.