Na co dbát při výběru zrcadla?

Zrcadlo by v interiéru rozhodně chybět nemělo, plní funkci praktickou i dekorativní. Výběr by ale neměl být náhodný.

Mnoho lidí při výběru zrcadla nedbá na potřeby svého interiéru, a tak se stává, že zrcadlo se do domácnosti vlastně vůbec nehodí tvarem, velikostí nebo rámováním. Přitom se díky zrcadlu může náš byt/pokoj proměnit v úplně jinou místnost – zrcadlo umí opticky zvětšovat prostor nebo vyřešit nedostatek světla v tmavém bytě.

Zrcadlo si obvykle kupujeme hned do několika místností – koupelny, předsíně, ložnice, dětského pokoje, chodby – a v každé z nich plní trochu jinou funkci a musí být s okolím jinak sladěno. Jak správně vybrat?

 Na co dbát při výběru zrcadla?

Zrcadlo v koupelně

Pokud bychom si měli vybrat jen jedno zrcadlo, nejspíš jej umístíme do koupelny. Tam provádíme den co den základní hygienu, kontrolujeme svůj zevnějšek. Koupelna má ale specifické podmínky, na které je třeba při výběru zrcadla dbát.

Zvýšená vlhkost, střídání teplot v závislosti na teplotě vody i poměrně malý prostor na tohle všechno vyžadují, aby i zrcadlo odolalo všem těmto podmínkám. Pokud má dřevěný rám, zkontrolujte, zda je dobře povrchově ošetřený, dejte ale raději přednost zrcadlům s kovovým rámem nebo bez rámů.

Na co dbát při výběru zrcadla?

Přijít vhod mohou i víceúčelová zrcadla, kdy samotné zrcadlo je součástí poličky na zubní kartáčky, voňavky a další potřeby denního užívání. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, zmizí vám starosti s montáží.

Zrcadlo v chodbě

Toto zrcadlo by mělo zobrazovat celou naši postavu. Ideálně bychom měli mít možnost poodstoupit od něj o několik kroků. Pokud máte v předsíni šatní skříň, zvažte instalaci zrcadla na její dveře či stěnu.

Pokud chcete pořídit zrcadlo do dětského pokoje, popusťte uzdu kreativitě. Nebojte se umístit zrcadlo i do své ložnice tak, aby ladilo s jejím interiérem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup