Největší chyby při rekonstrukci koupelny

Každý z nás si pře, aby byla jeho koupelna překrásná a bez chyb. Bohužel ale často dochází k některým přešlapům, které mají za následek nesprávné fungování nebo nespokojenost s celkovým vzhledem.

Celkový rozpočet je potřeba mít pod kontrolou

Nejčastější chybou při rekonstrukci je nesprávná kalkulace celkové ceny rekonstrukce. Vždy prozkoumejte, na kolik konkrétně vás vyjde sanita. Vana, umyvadlo, vodovodní baterie i sifony, to vše má pevně stanovené ceny. Stejně tak sprchový program je možné získat v několika cenových kategoriích. Je jen na vás, jaké produkty si pro svou koupelnu zvolíte. Tyto prvky výrazně ovlivní celkovou cenu. Pokud vám rekonstrukci provádí firma, budete mít ihned cenovou kalkulaci, která je závazná. Ve smlouvě byste měli trvat na tom, aby cena nebyla překročena.

Každý pes jiná ves

Když se budete pouštět do rekonstrukce, určete si celkový styl, se kterým budete spokojeni. Není nic horšího, než dokupovat jednotlivé prvky postupně a výsledek nebude mít ani hlavu, ani patu. Nakupte sanitu od jedné značky, připravte si dlažbu v jednom stylu a slaďte s celkovým konceptem i koupelnový nábytek.

Špatný výběr osvětlení

Myslíte si, že pro koupelnu bude stačit jedno centrální světlo? V tom případě jste vedle jako jedle. Jedno světlo by mělo být jako centrální osvětlení místnosti, další by se ale měla vyskytovat v blízkosti zrcadla a umyvadla. Některá zrcadla dnes mají již přímo integrované osvětlení.

Celkový dojem z prostoru

Je skvělé, že jste v obchodě s nábytkem viděli fototapetu, která se do koupelny hodí. Bude ale ladit s konceptem vaší koupelny, nebo je to stylově úplně vedle? Vždy si všímejte celku, nikoliv jednotlivých prvků. Jaký je váš dojem, když přijdete do místnosti? Je vám prostor příjemný.

Největší chybou je špatný odhad ceny rekonstrukce. Někdy se zdá, že to bude jen zanedbatelná částka. Bohužel se ale mnohdy cena nakonec vyšplhá vysoko. Mějte přehled.