Povlečení nemusí být nudné a fádní. Vždy si ale dejte pozor na rozměry a materiály

Je známo, že kvalitu spánku do značné míry ovlivňuje povlečení. Pokud není vyrobené z dobrých materiálů, potažmo nemá patřičnou velikost a další vlastnosti, snižuje komfort během odpočinku. To se samozřejmě projeví v nedostatečné regeneraci. Druhý den se pak cítíte více unavení. Povlečení musí být tedy především kvalitní, to však neznamená, že bude fádní. Dnes se dají pořídit velmi zajímavé lůžkoviny.

Hlavní aspekty při výběru povlečení

V první řadě jde o velikost. Povlečení do klasické postele má mít rozměry 140×200cm. Záleží ale samozřejmě vždy na parametrech vaší postele, takže pokud si nejste jisti, je vhodné ji před nákupem nového povlečení změřit. Rovněž si rozměrů všímejte při samotném pořízení v obchodě, zvláště pak v eshopech, kde by měly být uvedené v popisku u každého konkrétního produktu.

Zásadní záležitostí jsou rovněž materiály, z nich je povlečení vyrobené. Asi nejlepší volbu představuje povlečení ze 100% bavlny, která je příjemná na dotyk, nezpůsobuje alergické reakce a je také vysoce prodyšná. Dnes už se dá objednat i povlečení z umělých materiálů, u nich si ale vždy všímejte právě prodyšnosti, elasticity a dalších vlastností. Problémem může být také odlišný způsob praní, na což je třeba si dát značný pozor, abyste jej hned nezničili.

Motivy

Povlečení lze brát skutečně jako funkční lůžkovinu, pak je vám celkem jedno, v jakém je provedení z hlediska designu. Stále více lidí si ale chce pospat v něčem, co jim připomíná cosi oblíbeného. Jedná se třeba o různé motivy z oblasti fauny a flory. U mladých lidí se těší velké popularitě také třeba hokejové povlečení a přikrývky, případně lůžkoviny s jinými sportovními motivy, díky nimž se do jisté míry ztotožňují se svými oblíbenými kluby a sportovci. Škála takovýchto produktů je stále bohatší, takže si oblečení s motivy může najít prakticky každý.