Proč se vyplatí investice do zapuštěného bazénu?

S blížícím se teplým počasím vyvstává u mnoha z vás otázka, zda si na zahradu u domu neudělat bazén. Nebudete pak muset neustále chodit na veřejná koupaliště, k rybníkům a řekám, kde je spousta lidí a kvalita vody nemusí být zrovna ideální. Vlastní bazén přináší pohodlí a možnost koupat se kdykoliv. Na výběr máte hned z několika variant. Asi nejlepší volbou jsou zapuštěné bazény. Důvodů se najde hned několik.

Co je zapuštěný bazén?

V první řadě je dobré si definovat, o jaký typ bazénů se jedná. Jde o bazény do země. To znamená, že je jejich konstrukce vložena pod úroveň země do předem vyhloubené jámy. Hladina vody je pak v rovině s okolní krajinou. A to je první výhoda oproti nadzemním bazénům. Pokud si na zahradě necháte postavit bazén do země, nebude zbytečně narušovat estetiku vaší zahrady.

Vyšší cena, více zábavy

Pokud jde o bazény do země, je pravdou, že jsou dražší nežli nadzemní varianty. Oproti tomu ale mají obvykle díky kvalitní konstrukci delší životnost. Nemusíte se tak obávat, že po pár letech bude zapotřebí si pořizovat zcela nový bazén. Je to dáno i tím, že nejsou tolik vystaveny nepříznivým klimatickým jevům, zejména větru a dešti.

Zapuštěný bazén může mít mnoho podob. Pokud si chcete plnohodnotně zaplavat, dá se pořídit klasický obdélníkový rozměr, klidně i s délkou 10 a více metrů. Záleží jen na vašich požadavcích, výrobci jsou dnes schopni vytvořit bazény do země přímo na míru, a to i v atypických tvarech.

Proč se vyplatí investice do zapuštěného bazénu? Proč se vyplatí investice do zapuštěného bazénu?

Možnost celoročního plavání

Investice do zapuštěného bazénu se vyplatí ještě z jednoho důvodu. Můžete jej totiž využívat nejen během hlavní letní sezony, ale i v chladnějších měsících. Stačí si k němu pořídit bazénové zastřešení a vyhřívání. Pak je možné se koupat klidně i v prosinci, aniž by byla voda příliš studená.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup