Hostitelé na Airbnb „loví“ obchodní cestující. Vydělávají díky nim více

Není host, jako host. Pronajímatelé bytů, kteří si vydělávají prostřednictvím celosvětové platformy Airbnb, to moc dobře vědí a mnozí se soustředí na specifické skupiny. K těm nejzajímavějším bezesporu patří obchodní cestující. Tedy lidé, kteří do Prahy nemíří za památkami, ale za businessem. A ačkoliv jsou jejich požadavky poněkud specifičtější, stačí pár změn a můžete si je u sebe ubytovat i vy. Proč byste o tomto typu pronájmu měli uvažovat?

Potřeby jednotlivých skupin hostů jsou různé. Je naprosto logické, že rodina s dětmi vyžaduje jiné vybavení než mladý bezdětný pár. A speciální požadavky mají i businessmani. V čem se od ostatních liší?

Hosté, kteří metropoli navštěvují z pracovních důvodů, se obvykle zdrží o od jednoho dne do týdne, někdy však i podstatně díl. Většinou si nevaří a stravují se v restauracích. Oceňují možnost self-checkinu a naopak nevyžadují osobní setkání (zbytečně by je zdržovalo).

Naprostou samozřejmostí by měl být tištěný průvodce se všemi důležitými informacemi ohledně provozu domácnosti a doporučeními, která by mohla obchodníkům přijít vhod (tipy na restaurace v okolí apod.).

Hostitelé na Airbnb „loví“ obchodní cestující. Vydělávají díky nim více

Sítem projdou jen lepší (a flexibilnější) hostitelé

Obchodní cestující neváhají zaplatit podstatně vyšší částku za pronájem – proto jsou pro hostitele tak atraktivní. Nabízet se jim však mohou pouze byty, které odpovídají vysokým požadavkům ze strany Airbnb. Namátkou lze zmínit podmínku vysokého hodnocení (min. 4,8 a pět veřejných recenzí) a rychlé reakce na otázky (90 % odpovědí do 24 hodin).

Poměrně přísné jsou také podmínky storna – hostitel nesmí týden před příjezdem hosta rezervaci zrušit, jinak hrozí ztráta roční statusu pro danou skupinu obchodních cestujících. A naopak – pokud host na poslední chvíli rezervaci zruší, neměly by mu být účtovány žádné poplatky.

Navzdory výše uvedenému se pronájem apartmánu obchodníkům vyplatí. Stále více Čechů však raději využívá možnost profesionální správy bytu v Praze, v rámci které se o veškeré záležitosti související s Airbnb starají odborníci.

Hostitelé na Airbnb „loví“ obchodní cestující. Vydělávají díky nim více

Ceny správy krátkodobého pronájmu nejsou vysoké a díky prvotřídnímu servisu se může celkový zisk zvýšit i o polovinu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup