Kovový odpad na skládky nepatří. Prodejte ho raději do sběrny

Kovový odpad, jako jsou staré okapy, rámy od kol, hřebíky, ocelové tyče a další, na skládky nepatří.

I kovový odpad je možné dále recyklovat. Zpracování recyklovaných materiálů je navíc mnohem méně energeticky náročné než zpracování surových kovů. A právě proto jejich recyklací zároveň přispíváme k ochraně životního prostředí.

Výkup kovů

Chystáte-li se s kovem do sběrny, doporučujeme zjistit si, zda vykupuje všechny druhy kovů, které se chystáte prodat. Některé sběrny totiž například nevykupují hliník. Nikde vám pak nevykoupí kovové nádoby znečištěné barvami a dalšími chemikáliemi či potravinami a kombinované obaly, jako jsou například víčka od jogurtů, víčka od zavařenin nebo obaly od čokolád.

Pro aktuální ceny železa doporučujeme kontaktovat konkrétní sběrnu. Ceny za výkup jsou totiž závislé na cenách, které nabízí slévárny a hutě.

Pouze bezhotovostní platby

Od roku 2015 dostanete za vykoupené kovy zaplaceno už pouze bezhotovostně. Tímto nařízením vláda reagovala na příliš časté krádeže kovových předmětů.

Výkup papíru

Ve sběrnách vykupují také papír. Předmětem výkupu jsou kartonové krabice, sešity, obálky, časopisy, knihy bez desek, pohlednice, letáky a další. Nepatří sem však voskovaný papír, znečištěný či mastný papír nebo papír s hliníkovou fólií. Ceník papíru je většinou k dispozici online, případně kontaktujte příslušnou sběrnu.

TSR Czech Republic s.r.o.

Výkupem papíru, barevných kovů a železa se u nás zabývá společnost TSR Czech Republic s.r.o., která má pobočky po celé ČR. Pro aktuální ceník barevných kovů, železa a papíru doporučujeme kontaktovat nejbližší pobočku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup