Vypěstujte si vlastní chilli papričky v květináči

Milovníky chilli papriček už jistě někdy napadlo, že by si mohli vypěstovat své vlastní chilli papričky. Vždy však zůstalo pouze u chtění, protože nemáte zahradu, skleník nebo fóliovník. Tohle však není důvod k tomu, abyste si nemohli vypěstovat i vy své vlastní chilli papričky. Můžete, stačí vám k tomu květináč!

Stačí vzít květináč

Existují totiž i odrůdy, kterým nejlépe vyhovují podmínky, které jsou pro ně připravené v květináči. Ten poté můžete dát na okno či na balkón. Pro začátek pěstování chilli papriček je nejlepší období mezi prosincem a začátkem února. Semena klíčí zhruba třicet dní, ovšem je nutno počítat s tím, že čím víc je odrůda pálivější, tím víc se také prodlužuje doba klíčení. Semínka chilli papriček můžete nechat klíčit v hlíně, ale také v umělém prostředí. V hlíně budou pravděpodobně klíčit pomaleji a nemusíte je tam až tak často zavlažovat.

Vypěstujte si vlastní chilli papričky v květináči

TIP: Umělé prostředí je možno vytvořit z papírových ubrousků, utěrek či kapesníčků a to v několika vrstvách. Jakmile vyraší, zasadí se do hlíny.

Dostatek světla

Vypěstujte si vlastní chilli papričky v květináčiJakmile vám chilli papričky vyraší, je nutno jim dodávat hodně světla. Není tak od věci květináčky s chilli papričkami umístit k oknu. Nemáte-li dostatečné množství světla, vypomoct si můžete led osvětlením a to ve vzdálenosti pět až dvacet pět centimetrů od rostlinek. Hlídat je nutné také teplotu zeminy, ta by neměla být nižší, než osmnáct stupňů Celsia.

Možnosti přesazení a samotné pěstování

Chilli papričky a jejich pěstování není nijak složité, zvládne to úplně každý. Jen je důležité hlídat vlhkost a vodu. Chilli papričky jsou totiž docela náročné na vodu. Přesazení je možno, ovšem až ve chvíli, kdy je rostlina dostatečně silná. A nyní už se můžete těšit na samotnou sklizeň chilli papriček a následnou konzumaci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup