Kam vyrazit za teplem? Přinášíme několik tipů!

Leze vám zima na nervy, nemáte rádi sníh a už vám chybí mocné sluneční paprsky? Vyrazte za teplem! Ptáte se kam? Přinášíme vám několik tipů na místa, kde o teplé sluneční paprsky nebude nouze!

Dominikánská republika

Víte o tom, že Dominikánskou republiku navštěvuje rok od roku více Čechů? Ono se asi není čemu divit, když v tomto karibském ostrovním státě rum teče proudem, slunce nádherně hřeje a bělostné pláže přímo vybízejí k odpočinku, o azurovém moři nemluvě. Tento tropický ostrov ovšem nabízí mnoho i těm, kteří se nechtějí válet u moře.

Kam vyrazit za teplem? Přinášíme několik tipů!

V oblasti Jarabacoa můžete popustit uzdu adrenalinu a sjet divokou vodu či zdolat horu Pico Duarte, která se tyčí až do výšky tří tisíc metrů. Všechna letoviska samozřejmě vybízí k vodním sportům a nádherná příroda pro změnu k procházkám a výletům. Tahle dovolená se vám zalíbí a zpátky se vám rozhodně chtít nebude.

Kuba

Největší karibský ostrov s překvapivě rozvinutým turistickým ruchem, nočním i kulturním životem. To je Kuba, země kontrastů a lákadlo pro všechny. Odpočinou si zde milovníci pláží a moře, spokojení budou znalci přírody zkoumající faunu, floru i korálové útesy…

Kam vyrazit za teplem? Přinášíme několik tipů!

Pokud se sem vydáte a okusíte tu pravou chuť Latinské Ameriky, rozhodně nevynechejte Varadero – dlouhou písečnou pláž považovanou za jednu z nejhezčích. A co dál? Zatančete si salsu, ochutnejte místní pokrmy, navštivte muzea a alespoň nahlédněte, jak se žije v chudinské čtvrti za rohem. Kuba ve vás zanechá plno nezapomenutelných zážitků.

Zanzibar a Mombasa

Jste milovníky dobrodružství na všech frontách? Není nad čím přemýšlet a vydejte se na safari třeba do Zanzibaru. Indický oceán omývá písečné pláže, slunce praží a zážitky čekají. Například ve Stone Town si na vlastní kůži můžete vyzkoušet vlézt do kobky, kde bývali otroci.

Kam vyrazit za teplem? Přinášíme několik tipů!

Určitě navštivte motýlí rezervaci, želvy na Vězeňském ostrově, zaplavte si s delfíny a na druhý den jeďte na safari. Nebudete litovat a zážitek z toho, jak blízko jste u zvířat… Na dva metry od slona, na tři od lva a zážitek na celý život je tu.

Míst, kam je možné se v zimě vydat za teplem, je určitě více. My jich přinášíme jenom pár, ale vy prozraďte, kam se chystáte?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup