Technologie, se kterou se stanete predátory na lovení snímků

Víte, jak loví nejobávanější predátoři? Tiše vyčkávají a to i celé hodiny, aby se dočkali toho nejlepšího momentu pro lov. Vy takto můžete lovit ty nejlepší snímky divokých zvířat a to prostřednictvím fotopasti.

Technologie, se kterou se stanete predátory na lovení snímkůFotopast je tou nejlepší zbraní každého přírodovědce, ekologa, ochránce přírody, ale i lidí, kteří se pohybují v lese, od myslivců až po lesníky a nadšence. V blízkosti člověka je většina divokých zvířat velmi plachá a utíká. Jelikož má většina zvířat skvěle vyvinuté smysly, vaší přítomnosti si rychle všimne a uteče. Fotopasti se tak staly jediným osvědčeným způsobem pro úspěšné pozorování a zvířat. Monitoruje se s nimi jejich pohyb, přítomnost, počet i způsob života.

Jen v České republice se s nimi prokázala přítomnost mnoha chráněných druhů. Ačkoliv slouží primárně pro tiché a nenápadné pozorování zvířat, pomáhá i se sledováním lidí. Fotopasti nastražené v lese už pomohly usvědčit mnoho pytláků, zlodějů dřeva nebo i vandalů, kteří si pletou les se skládkou. Fotopasti mají tedy skutečně široké využití pro mnoho lidí.

Technologie fotopastí

Pokud se rozhodnete pro pořízení fotopasti, vždy kupujte jen značkové modely BUNATY, ACORN či BROWNING, u nich máte jistotu, že vám budou dlouho a kvalitně sloužit. Jsou umístěny v kovovém a perfektně maskovaném pouzdře a umísťují se nejčastěji na strom, kde se stanou doslova neviditelnými.

Mají natolik dokonalé snímače, že zaznamenají pohyb i u malých zvířat a během zlomku sekundy pořídí snímek nebo videosekvenci, kterou si následně můžete prohlédnout mnoha způsoby. Fotopasti prakticky nevyžadují údržbu, jsou extrémně odolné a fungují i ve večerních hodinách, což se vám jistě hodí, protože mnoho velkých zvířat je aktivních hlavně v noci. Fotopasti představují sice vyspělou technologii, ale to neznamená, že by byly pro vás nedostupné, v internetovém obchodě si můžete pořídit i špičkové modely za příjemné ceny.