Židle, sedací nábytek a jídelní stoly vám musí dopřát hlavně pohodlí

Nábytek by měl plnit nejen praktický účel, ale rovněž má být pohodlný. Do domácnosti vybíráme takový, na kterém se nám bude dobře relaxovat, v kanceláři má mít reprezentativní charakter. Ovšem pohodlnost je zde také na místě, prodlužuje totiž dobu soustředění.

Nejvíc se toho vyřeší u jídla

Jídelní stoly jsou místem, u něhož se pravidelně schází celá rodina. Také se u nich mohou vyřešit neodkladné pracovní otázky, neboť zde panuje oproti zasedací místnosti uvolněná atmosféra. Podle čeho stůl vybírat? Řiďte se základními třemi parametry – prostorovou dispozicí, počtem pravidelných stolovníků a designem odpovídajícím celkovému ladění místnosti. Do malých prostor užijete stůl rozkládací, v rozměrově větších jídelnách si můžete dopřát stůl kulatý či oválný.

Pro sezení až 10 hodin denně

Na pořízení kancelářské židle byste rozhodně neměli šetřit. U sedavého zaměstnání je důležitým pracovním nástrojem, který přímo ovlivňuje naše výkony. Předejděte riziku vzniku řady zdravotních problémů a pořiďte si ergonomicky tvarovanou židli, na níž se bude sedět jako v bavlnce. Dbejte na robustní konstrukci, prodyšné a snadno udržovatelné materiály, krční podpěrky a područky na ruce. U kancelářských židlí by měla být naprostou samozřejmostí nastavitelná výška sedáku a polohovatelnost sklonu opěrky. Podobné požadavky je třeba klást i na dětské židle kvůli získání zdravých sedacích návyků těch nejmenších.

Zvyšte efektivitu pracovních porad

Míra pohodlnosti konferenční židle má vliv na délku udržení pozornosti při firemní poradě či obchodním jednání. Jednoznačně byste měli upřednostnit kožené čalounění, které je zárukou dlouhé životnosti, minimální údržby a maximálního pohodlí. Schopnost soustředění zvyšuje konstrukce židle umožňující relaxační pohupování.