4 pravidla výběru cestovního pojištění
Každá cesta je rizikem a jako taková by měla být pojištěna. Pokud nechcete riskovat, že se dostanete za hranicemi České republiky do nepříjemných problémů a kvůli chybějící pojistce si zaděláte na celoživotní dluh, „obětujte“ pár minut vašeho času a zařiďte si cestovní pojistku. Jak si s ní poradit co nejlépe?
1. Musí odpovídat cestě
Tuzemské pojišťovny nabízí různé druhy cestovního pojištění. Je třeba volit takové, aby svým rozsahem krytí odpovídalo aktivitám, kterým se na dovolené budete věnovat. Pro klasickou „válecí“ dovolenou u moře bohatě postačí základní levné cestovní pojištění, za které se platí cca 25 Kč/den. Pro sporty, pobyt ve vyšší nadmořské výšce apod. je třeba pojistka obsáhlejší. Chcete-li mít jistotu, že se o vás pojišťovna postará, musí pojištění pokrývat všechny aktivity.
2. Musí být výhodné
S cenou pojištění úzce souvisí výše léčebných výloh. Ty vyjadřují maximální částku, kterou za vás pojišťovna zaplatí v případě lékařského ošetření. Standardní výše je 3 500 000 Kč. Tato kalkulace cestovního pojištění online ukazuje, že je možné sehnat i pojištění s vyššími léčebnými výlohami za nízkou cenu.
3. Má připojištění
Pokud nechcete nic riskovat, je vhodné si k základní pojistce sjednat ještě připojištění. Dobrou volbou je pojištění odpovědnosti, které je vaší ochranou v případě, že druhé osobě způsobíte zdravotní nebo majetkovou újmu (více o něm zde). Zejména při delších cestách se vyplatí připojištění zavazadel.
4. Je sjednáno s výhodami
Na kvalitním pojištění je možné ušetřit. Důkazem je například cestovní pojištění od ERGO pojišťovny, které sjednáte online. Pojišťovna za cenu pojištění po Evropě nabízí pojistky do oblíbených turistických destinací jako je Tunis, Egypt, Maroko aj. a sjednáte ho i o víkendu s platností od druhého dne!