Jak nenaletět u výběru last minute

Chystáte se vybrat si letos dovolenou za nízkou cenu na poslední chvíli? Na některé věci byste si měli dát při výběru last minute pozor, abyste se nespálili a dovolenou si užili.

Dříve představovaly last minute zájezdy záchranný kruh pro cestovní kanceláře, které nestihly vyprodat všechna volná místa na zájezdy. Dnes se z tohoto druhu shánění dovolené stal samostatný fenomén a pro mnohé je to jediná příležitost, jak za slušné peníze vycestovat třeba k moři.

Když však objednáváte dovolenou takhle na rychlo, můžete udělat spoustu chyb. Na co si dát pozor?

Penzion není hotel

Nezaměňujte pojmy hotel a penzion. Tříhvězdičkový penzion odpovídá svou kvalitou hotelu s jednou hvězdičkou, takže si pečlivě přečtete popis dovolené, abyste se později nedivili. Často se také stává, že v popisu dovolené nenapíše cestovní kancelář takové “detaily”, že hotel je dva kilometry od pláže nebo že na jídlo musíte chodit do hotelu o tři ulice dál.

Jak nenaletět u výběru last minute

Délka dovolené

Nezapomeňte, že pokud cestujete autobusem do vzdálených koutů Evropy, do ceny zájezdu se počítá také cesta. Z desetidenního pobytu u moře tak strávíte minimálně dva dny na cestě. A pokud letíte, buďte připraveni, že cestovní kanceláře často organizují půlnoční lety – takže se vám do dovolené den počítá, ale na pláž už se nepodíváte.

Jak nenaletět u výběru last minute

Čtěte i text pod čarou

Než smlouvu podepíšete, měli byste si ji pečlivě přečíst. Pečlivě znamená nevynechat ani ta nejmenší písmenka v dolním rohu na druhé stránce, která by náhodou mohla hrát klíčovou roli na místě pobytu. Pokud se totiž stane, že si cestovní kancelář vyhradí možnost změny ubytování nebo pokud zde neuvede jméno hotelu, jen těžko byste se následně po podepsání domáhali svých práv.

Pokud vám něco nebude jasné, ptejte se. Řiďte se heslem “dvakrát měř, jednou řež”.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup