Proč jsou zimní měsíce dobré na dovolenou?

Ačkoliv je hlavní cestovní sezónou léto, i zima může být tím správným časem, kdy vyrazit pryč. Proč?

Nejčastěji vyrážíme na dovolenou v létě – je hezky, dny jsou dlouhé a destinace výrazně levnější. Můžeme si tak dovolit zaplatit minimum za dlouhé dny, kdy načerpáme energii ze sluníčka, sfoukneme týden s dětmi, které mají prázdniny a tak nějak exotické zážitky očekávají, a třeba ještě procestujeme zajímavé oblasti. V létě navíc nemusíme tahat tolik věcí, například objemné zimní oblečení.

Výhody cestování v zimě

Dovolená v zimě však také přináší svoje výhody. Nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro jedince či páry. Vyrazit můžete i s partou přátel a nemusí to být na týden. Někdy postačí třeba i prodloužený víkend.

Potřebné odreagování

Minou Vánoce a člověk se najednou ocitá před vyhlídkou tří dlouhých, mrazivých měsíců plných sněhu, zimy a tmy. Za tmy vstáváte, za tmy usínáte, a máte pocit, že vám spánek energii spíše ubírá. Vidina takového pocitu ještě dalších několik týdnů může být depresivní.

Proč jsou zimní měsíce dobré na dovolenou?

Proto jsou ideálně nastavené jarní prázdniny, které by si měl udělat každý. Jste-li rodič, vezměte si v práci dovolenou, až vaše dítko bude mít jarní prázdniny, a vyrazte někam, ne třeba na celý týden, stačí pár dní. Pronajměte si pokoj v horském středisku nebo vyrazte díky výhodným povánočním slevám někam do teplých krajin.

Trocha tepla a hlavně nenucenosti vás jistě nabijí pozitivní energií. Někdo se dokáže odreagovat jen v teple s knížkou, někomu hlavu skvěle pročistí rychlé lyžování. Co takhle vyzkoušet saunu nebo si zajet do lázní, kde se postarají o vaše fyzické – a tedy i psychické – pohodlí?

Na dovolenou nemusíte jezdit daleko, důležité je, abyste si odpočinuly. A jestli proto potřebujete zůstat zalezlí v posteli s knížkou, i to je řešení.