Dokáží soukromí dopravci zařídit mezinárodní přepravu zásilek lépe, než státní pošty?

Mezinárodní přeprava zásilek je v mnoha ohledech složitá. Kdokoliv objednává pravidelně zboží ze zahraničí, nebo dokonce pravidelně sám expeduje zahraniční zásilky, tak situaci moc dobře zná. V rukou státních poštovních společností se mohou zásilky standardně na dlouho zaseknout.

Mimo toho většina z nich nemá tak dokonalou možnost sledování zásilky, jako soukromí dopravci. Otázkou ale zůstává, jestli je doručování mezinárodních zásilek z rukou soukromých společností kvalitnější. A na tu získáte odpověď na následujících řádcích.

Mnohem lepší trasování zásilek

Trasování zásilek je jednou z věcí, které jsou u soukromých společností opravdu vyřešeny mnohem lépe. Pochopitelně už i pro státní poštovní společnosti je povinností nabízet online informace o tom, kde zásilka je. Ty jsou ale dost stroze aktualizované a většinou je jedinou evidovanou věcí pohyb zásilky z jednoho bodu do druhého. Vedle toho mezinárodní přeprava zásilek v rukou soukromých dopravců často poskytuje dokonce i živé údaje o tom, kde se transport se zásilkou nachází.

Mnohdy kratší doba doručení

Rozhodně se nedá říct, že dokáže jakákoliv soukromá společnost doručovat zahraniční zásilky lépe než státní pošty. Důvodem je, že přeprava zásilky do zahraničí sice závisí na společnosti jako takové, ale komplikovat jí můžou stejně jako komukoliv jinému odpovědné orgány. Typickým příkladem jsou průtahy na celnicích. Ať od státní či od soukromé dopravní společnosti, vše prochází celní kontrolou. A ta dost často bývá největším zdrojem opoždění a komplikací.

Pohodlnější odesílání do zahraničí

Pokud je vaším případem nejen přijímání zásilek, ale také přeprava zásilek do zahraničí, tak pro vás soukromí dopravci rozhodně mají mnohem příjemnější prostředí, než je tomu u státních poštovních společností. Podání je tak pro podnikatele a lidi pravidelně expedující do zahraničí mnohem jednodušší. A v případě větších počtů balíků jsou navíc většinou dostupné jednorázové podací formuláře, které umožňují i velice rozsáhlé zakázky řešit jediným podáním a díky tomu tak i velkou úsporou času.