Dřevěné prvky v domácnosti – pusťte si domů přírodu

Dřevo je s námi od počátku věků. Pokud se rozhodnete pro tento materiál, nikdy neuděláte chybu. Jedná se o nadčasový materiál s jedinečnou strukturou a vzhledem. Jaké doplňky do domácnosti zvolit?

Není nutné měnit celý byt

Pokud již máte domácnost zařízenou, není nutné vše ihned měnit. Můžete začít solitérními prvky, které budete z umělých materiálů pomalu přetvářet na dřevěné, ekologické a na pohled příjemné kousky. Malou změnou s velkou přidanou hodnotou jsou například garnýže. Vaše záclony mohou viset na něčem, co je snadno obnovitelné a plně přírodní. Dřevo si ale můžete pustit například i do koupelny.

Relaxace, jakou jste si přáli

Když se ocitáme v prostoru koupelny, přejeme si jediné – co nejklidnější místo, které je vizuálně příjemné a harmonické. Obzvláště v ranních hodinách je důležité, abychom se cítili příjemně. Dřevo může být použito hned na několika místech – může tvořit koupelnový nábytek. Stačí si jen vybrat správný odstín přírodního dřeva, nebo si nechat pomoci vhodným tónováním struktury dřeva, aby daný kousek plně reprezentoval vaši představu o bydlení. Nebo si do koupelny můžete vložit dřevěné nástěnné dekorace. Pohled na dřevo vás bude zklidňovat při večerní relaxaci ve vaně.

Dřevo doplní kuchyňský prostor

I v kuchyni se najde prostor pro změnu. Co byste řekli reprezentativnímu masivnímu kusu dřeva, který bude sloužit na úschovu nožů? Tato dekorace se stane pohodlnou možností, jak si podat nůž na krájení zeleniny i masa během chviličky. Současně si do kuchyně můžete pořídit krájecí desku z masivního dřeva. Vydrží dlouhá desetiletí a nikdy se neokouká. Dřevo se navíc skvěle udržuje.

Malá změna v domácnosti započne novou etapu vašeho života. Obklopujte se kvalitními předměty, které jsou šetrné k životnímu prostředí a mají význam nejen pro vaši domácnost, ale také pro společnost.