Společenská etiketa a seznamka TadyJsem.cz

Být členem seznamky TadyJsem.cz je velice jednoduché. Vytvoříte si svůj profil, konverzujete a vybíráte si následně z těch, kteří vám přijdou nejvíce sympatičtí. Kontakt si předáte až v momentě, kdy člověku důvěřujete a kdy cítíte, že stojí za to sejít se.

Vypadá to jednoduše, že? A co teď…

Nejen že by se měla dodržovat etiketa v průběhu psaní ale i následné setkání je vždy příjemnější, když ženě dává pocit ženskosti a muži dokazuje jeho mužnost.

Pro dosažení našeho ideálního stavu mysli a duše existuje spousta věcí, a mezi jednu z nich se řadí právě společenská etiketa.

Pojďme si tedy zlehka připomenout, co bylo po staletí zažitou tradicí.  Co udržovalo a stále udržuje lehké „sexy“ napětí mezi ženou a mužem.

Půjdeme krok po kroku.

Muž a žena se poprvé setkávají. Kdo koho zdraví jako první? Muž má být ten kdo zdraví dámu. Toto platí samozřejmě i dnes, kdy tímto muž dává najevo svou úroveň a dámě pocit úcty.

Dobrý den, ahoj, dobré ráno, dobrý večer… toto je oslovení s tou nejvyšší úctou. Takové třeba „nazdar“ je již spíše skupinovým pozdravem a velice osobním.

Sem tam se může ještě objevit pozdrav rozšířenější a to například „dobrý den, paní Nováková“ „nazdar, Anno“, „ahoj Lenko“…

Zde je dobré nezapomenout, že při tomto druhu oslovování platí pátý pád, tedy „pane Nováku“, „pane Janso“, nikoli „pane Jansa“.

Opřít se vždy můžete o to, že většina lidí slyší rádo své jméno.

A co pokrývka hlavy? Jak je to s ní? Pozdrav se nevyjadřuje sen slovy, ale výrazem obličeje, tedy mimikou, očním kontaktem se zdravenou osobou. Dynamika projevu je také něčím, co prozrazuje odkud jste a jaký je váš temperament. Můžete být zdrženlivou osobou či naopak dynamickou a energickou. Má-li muž klobouk na hlavě, je tradicí, že ho při pozdravu ženy smekne. Dnes je toto pravidlo již odlehčeno a muž si smí pokrývku na hlavě nechat. Je to tedy již jakási svobodná volba, ale přesto tímto malým detailem o sobě hodně muži prozrazují. Je to takový malý stupínek k vyšší úctě k druhému.

Tak tolik pro dnešek. Bavilo-li vás naše povídání a tato lehká lekce etikety, těšte se na příště.

Budeme se krok po kroku věnovat partnerství. Cílem je udržet nejvyšší standart při seznamování a navozování nových kontaktů. Na maličkostech přeci záleží…

Článek pro vás připravil tým TadyJsem. Těšíme se na vás na našem „Inteligentním portále pro život“ TadyJsem.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup