Instalační krabice pro datové i elektrotechnické sítě

Vedení jakýchkoliv datových nebo inženýrských sítí v nemovitostech i v jejich okolí, je úkonem vyžadujícím pečlivost. A to ve zpracování i ve volbě materiálů. Jednou z možností, jak můžete kvalitně ochránit sítě na dlouhou dobu, je použití krabic a chrániček.

Chráničky se dávají především na ta místa, kde můžete očekávat narušení. Může jít kupříkladu o rozvody v zemi, kdy je třeba při kopání nebo při tažení dávat pozor na jejich umístění. Krabice jsou potom vhodné především na místa, kde dochází ke spojům a převodům.

Zvolte si správné instalační krabice

Instalační krabice je pro kvalitně odvedenou práci naprosto nepostradatelná už kvůli dvěma základním důvodům. Zaprvé je riziko, že se rozvody se spoji mimo krabice rozpojí. Ať už v zemi, či ve stěně, musíte počítat s tím, že mohou pracovat okolní vlivy.

Všeobecně se tak instalační krabice používají především kvůli tomuto účelu. Ochrana proti rozpojení je základ, který ale může být kupříkladu vylepšený i o to, že můžete díky kvalitní izolaci spoje ochránit před špínou.

Instalační krabice pro datové i elektrotechnické sítě

Elektroinstalační krabice pod omítku

Nejčastějším případem užití, je potřeba udělat spoje ve stěnách. Nikdo nechce mít totiž promítnutou elektronickou síť na zeď. A to ani na venkovní, ani na vnitřní. Řešením jsou elektroinstalační krabice pod omítku, které se postarají o spoje ve stěnách. První výhodou je, že mají schválně zvolený dost nízký profil. To znamená, že není potřeba hloubit velkou díru, aby se povedlo kvalitně usadit krabici pro užití. Druhou výhodou je fakt, že se mohou používat jak pro venkovní, tak i pro vnitřní použití. Nemusíte tak hledat a řešit několik druhů.

Velice bezpečné i v extrémních podmínkách

Jednou z věcí, na které je při konstrukci a realizaci potřeba opravdu myslet, je existence extrémních situací. Nemůže zkrátka nikdy předpovídat, co vše se stane. Největší nebezpečí pro elektroinstalační sítě, je především požár nebo naopak vytopení domu. Zatímco vytopení vyřeší pojistky, tak požár pak mohou vyřešit protipožární krabice. Protipožární krabice mají zvýšenou odolnost vůči žáru a mohou tak déle ochránit rozvody, s tím se pochopitelně pojí i ochrana vašeho zdraví.