3 největší výhody kuchyně na míru

Kuchyňský prostor by měl vyjadřovat nejen náš cit pro bytový design, ale především by měl plně korespondovat s naším stylem života. Kuchyně na míru jsou jasnou výzvou, jak obě přání splnit. Proč jsou tak oblíbeným řešením stejně jako nábytek na míru obecně?

Žádný ústupek

Snad největší výhodou kuchyně na míru je její osobitost. Stáváte se součástí bytového designu, sami si navrhujete vhodná řešení a ve spolupráci s týmem profesionálů máte k dispozici širokou škálu možností, ze kterých tvoříte váš jedinečný celek. Na rozdíl od kuchyňských koutů v obchodech s nábytkem ale v případě kuchyně na míru nepotřebujete udělat ani jediný ústupek. Vše je funkční, vše má své místo, vše má svůj důvod. Prostě si konečně splníte svůj sen do posledního detailu.

Vše po ruce

Existuje ještě jeden důvod pro instalaci kuchyně na míru – právě toto řešení plně splňuje vaše konkrétní potřeby. Už nebudete pro lžičku nebo hrnec muset po kuchyni ujít světa kraj – vše budete mít po ruce a uloženo přesně tak, jak si skutečně přejete. Najednou bude kuchyň sloužit vám, ne naopak. Správně si rozmístit všechny kuchyňské potřeby je základem pro pozdější snadnou práci a radostnou tvorbu pokrmů. Stejně tak umístění myčky, trouby nebo dřezu vychází z vašich potřeb.

Místo pro spotřebiče

Velkou nevýhodou prefabrikovaných kuchyní, na které narazíte v obchodech s nábytkem, je jejich zastaralost. Vždyť dnes využíváme tolik elektrických přístrojů, které nám ulehčují práci. S kuchyní na míru již předem víte, v jaké úrovni bude trouba, kde se bude nacházet kuchyňský robot, jaké místo zaujme kávovar, nebo kde se bude vyjímat odšťavňovač. Není přitom potřeba, abyste se spotřebiči složitě manipulovali, nebo aby byly vidět. Vestavěná lednice s mrazákem nebo místo pro skrytí mikrovlnné trouby je vždy lepším řešením.

V případě vestavěné kuchyně na míru vždy spolutvoříte prostor tak, aby byl splněním vašich potřeb.