3 chyby při výběru rukavic na motorku

Vybrat si správně rukavice na motorku, to je základ pro vaše pohodlí i bezpečnost. Rukavice musí dobře sedět a chránit vás v případě nečekaných situací. S jejich pomocí ovládáte motorku, takže i jejich funkce musí být bezchybná. Na co si dát pozor?

První chyba: Špatně zvolený typ rukavic

Když si vybíráte rukavice, ale i další moto oblečení, musíte přesně vědět, na jaké motorce budete jezdit. Hledáte něco, co vám bude dělat tu nejlepší společnost na okruhu? V tom případě se nesmíte dopustit chyby a vzít si na sebe rukavice bez ochranných prvků. Podobnou chybu uděláte, když si na závody v kroskách necháte na rukách rukavice, které jsou určeny pro easy ridery, co jedou jen v neděli na své oblíbené kafíčko.

Typ rukavic se postará o vaše bezpečí. V létě můžete volit vzdušnější, v zimě byste měli mít rukavice zateplené.

Druhá chyba: Velikost úplně mimo

Velikost rukavic bude určovat vaše každodenní pohodlí na motorce. Kdo už někdy z motorky sletěl, moc dobře ví, jakou ohromnou službu mu rukavice právě v této chvíli prokázaly. Asi si dokážete představit, že výsledek pádu by byl rozdílný, kdyby byly rukavice volné. Když si budete nový kousek zkoušet, mějte ruce v poloze, kdy řídíte motorku.

Sedí vše v pořádku? Tlačí vás něco? Nebojte se a vyzkoušejte si raději více typů a velikostí. Bezpečí je na prvním místě.

Třetí chyba: Univerzální rukavice

Máte v plánu si na sezónu pořídit jen jedny rukavice? Zřejmě budete zklamaní, protože takto to nefunguje. V případě, že projedete přeháňkou, totiž nebudete mít co jiného na ruce dát. V chladném počasí je tato varianta nepřípustná. Proto si vždy nachystejte na sezónu alespoň dvoje rukavice. Jedny z nich by přitom měly vydržet i chladnější počasí, nebo alespoň vyšší vodní sloupec.

Výběr rukavic je pro pohodlí na motorce zásadní.