Jaké ozvučení je pro školy ideální volbou?

Pokud máte ve školském zařízení na starosti ozvučení všech budov a hledáte optimální řešení, nabízí se vám jich hned několik. Současný trh je totiž rozmanitý a představuje exkluzivní novinky, které vám vyhoví po všech stránkách. Technologie se neustále zdokonalují, přičemž je kladen důraz na jednoduchost, propojenost, přesnost a přístupnost. Právě takové by mělo být ozvučení pro školy, které by vám mělo práci usnadňovat, nikoliv ztěžovat. V následujících řádcích vám představíme konkrétní varianty, na něž je spolehnutí.

Co si představíte, když se řekne ozvučení pro školy? Zvonění oznamující začátek, respektive konec vyučování. Systém je však důmyslnější, patří do něj totiž i moderní školní rozhlasy či hodiny.

Ústředna melodického zvonění

V daném segmentu působí od roku 1994 společnost EL-MILK, která se specializuje na montáž i servis městských a obecních rozhlasů. V její nabídce najdete i školní zvonění do škol a ozvučení školních prostor. Velice důležitou součástí celého systému je ústředna melodického zvonění, která funguje tak, že ve stanoveném čase automaticky zapne školní rozhlas a spustí melodické zvonění. Dávno se nejedná o notoricky známé „crrrrr“, ale vybrat si můžete z několika příjemných melodií. Stejně tak se vám nabízí možnost mluvené zprávy s hudbou, například bude hrát 30 sekund hudba, pak bude mluvené slovo, a potom zase začne hrát hudba.

Ústředna pro školní rozhlas

Potřebujete ještě ústřednu pro školní rozhlas, jejíž kapacita je až šedesát kusů reproduktorů. Ústředna disponuje mikrofonem se stojánkem, takže můžete žáky a učitele informovat o připravovaných akcích, nahodilých událostech, akutních situacích na škole a podobně.

V neposlední řadě potřebujete reproduktory pro školní rozhlas, které se rozmístí po celé škole, a analogové školní hodiny. Bývají umístěné na chodbách i ve třídách.