Naturvita má řadu doplňků stravy pro vegany

Na veganskou stravu přechází čím dál více, zejména mladých, lidí. V posledních letech vzniklo rovnou několik dokumentů, které prokazují pozitivní účinky tohoto způsobu stravování na lidský organismus. Někdo veganství vnímá jako novou cestu, jiný jako trend 21. století. Tak či tak, v obchodech přibývá produktů určených speciálně pro vegany.

Naturvita má řadu doplňků stravy pro vegany

Výrobky určené pro vegany si pochopitelně může dát i vegetarián, či dokonce masožravec. Neublíží mu, nechutnají špatně a není na nich vůbec nic špatného. Kdo nevěří, ať se sám přesvědčí. Ti, kdo veganství kritizují, by si měli nejdříve přečíst nějaké informace. Možná to není nejlepší styl stravování, ale rozhodně existuje velká spousta horších možností, čím krmit své tělo.

Tělo na veganské stravě nestrádá

Kde bereš bílkoviny? Nemáš málo železa? Toto jsou nejčastější otázky, které vegani dostávají. Bílkoviny a železo se ovšem nevyskytují pouze v mase. Železo mají například zelené potraviny – špenát, brokolice a další zelenina. Zdrojem bílkovin jsou čočka, fazole, cizrna apod.

Na veganské stravě lze přijímat úplně všechny mikroživiny kromě vitamínu B12, ten se z rostlinné stravy získat nedá. Nicméně vegani v jídle ve skutečnosti přijímají mnohem více užitečných vitamínů a živin než masožravci. Dávají si totiž na svou potravu pozor, pečlivě si vybírají, co budou jíst. Stejně jako lidem na jiné potravě se ovšem i jim může stát, že mají něčeho nedostatek.

Naturvita přichází s veganskými doplňky stravy

Když masožravci něco chybí, koupí si doplněk stravy. Vegan může udělat to stejné. Český výrobce Naturvita má totiž speciální řadu doplňků stravy pro vegany. Můžete si být jistí, že mají čistě rostlinný původ – například omega 3 pro vegany je získávána z mořských řas.

Mezi přípravky pochopitelně nechybí ani již zmiňovaný vitamín B12. Přispívá k tvorbě červených krvinek, podporuje imunitní systém, nervovou soustavu, funguje proti vyčerpání. Naturvita vyrábí balení obsahující 60 tablet, doporučené denní dávkování je 1 tableta denně.

Veganskou řadu doplňků stravy od české společnosti Naturvita pořídíte například v e-shopu GigaLekarna.cz.