Povlakování kovů dodá vašemu výrobku skvělé vlastnosti

Už jste někdy slyšeli o povlakování kovů? Pokud ne, tak vám přinášíme článek, v němž vám jej popíšeme. Pokud produkujete kovové výrobky, bude se vám hodit.

Jednoduchá a účinná metoda. To je povlakování kovů. Díky němu je možné ochránit kov před řadou vnějších vlivů. Dá se tak zabránit korozi a jiným poškozením (například poškrábání). Jakými metodami je tedy možné kov efektivně bránit?

Množství povrchových úprav

Povlakováním získá kov zcela nové a dosud netušené vlastnosti. Povlakování kovů fluorplastovými povlaky zvyšuje jeho celkovou odolnost, díky příměsi barvy na žádost zákazníka ale také výrazně zlepšují jeho vzhled. Práškové barvy se nanášejí stříkáním v elektrostatickém poli. Částice prášku se tak elektricky nabíjejí, čímž dochází k jejímu uzemnění. Následně se roztaví a dokonale přilne k povrchu. Tím vytvoří další ochrannou vrstvu.

K povlakování kovů a povrchové úpravě se zpravidla používají tyto postupy a materiály:

Pojďme si o každém ze zmiňovaných postupů něco povědět. Začněme Rilsanem. Ten se totiž může pyšnit vysokou odolností vůči oděrům, nárazům a vibracím. A tyto vlastnosti předává i povrchově upravenému kovu.

Materiál do každé situace

Povrchová úprava Halarem vyčnívá zejména díky odolnosti a zdravotní nezávadnosti. Má vysokou stabilitu v extrémně nízkých teplotách a odolá i elektřině. Polyetherketon se zase cítí jako ryba ve vodě při velmi vysokých teplotách. Ve chvíli, kdy by se jiný materiál roztavil, si Polyetherketon udrží vysokou pevnost. Dá se dobře tvarovat a ohýbat.

Povrchová úprava výrobků Polytetrafluorethylenem (zkratka PTFE) zase přidá kovu kluzné a antikorozní vlastnosti. Xylan pak nabízí nízké třecí vlastnosti. To se hodí zejména u šroubů, ventilů či konektorů. Zkrátka tam, kde je potřeba 100% spolehlivost bez prokluzů.