Tipy na záclony do ložnice. Zútulněte si vaši oázu klidu

Záclony do ložnice musí splňovat naše náročné požadavky. Bude se jednat o záclonu do moderního prostoru, nebo se chystáte vybrat nějaký vhodný kousek do právě předělávaného pokoje? Poradíme, jaký typ této dekorační látky vybrat.

Ať žije minimalismus

Když se podíváte na okno, nepřejete si být rušeni? Výborně. Pro tento případ se hodí záclona, na které nebude vůbec žádný vzor. Bílá je jasným favoritem a rozhodně zapomeňte na přezdobené garnýže. Stačí jednoduchý závěsný systém a bílá lehká textilie. Zda zvolíte délku až na zem, nebo záclonu, která končí spolu se spodní částí okna, už přenecháme na vás.

Díky za tu krásu

Vaše představa o zácloně do ložnice je poněkud odlišná? Pohled z okna se sice cení, ale proto přeci do ložnice nechodíme, že. Zvolte látku, která méně propouští světlo, a která má také zatemňovací vlastnosti. Délkou rozhodně nešetřete, jde přeci o to, abyste se v pokoji cítili příjemně a jako doma. Krásný pokoj, který přímo svádí k romantice a představivosti. A garnýže? Volte takové, které jste si vždy přáli mít. Ano, ty z toho časopisu o bydlení, které se vám tak líbily. Je to váš domov.

Praktická stránka především

Pokud se zaměřujete na praktické využití záclon a na jejich funkčnost, máme tipy i pro vás. Zvolte garnýže z kovu, které vydrží dlouhá léta a výborně se udržují. Zda bude záclona bez vzoru nebo s nějakými přízdobami, poznáte podle celkového ladění vašeho prostoru. Barvu záclony přizpůsobte výmalbě místnosti. Nezapomeňte, že na druhou část garnýže můžete umístit také praktický závěs, se kterým budete mít dostatek přítmí i soukromí. S délkou záclony to nepřehánějte, maximum je po spodní okraj okna.

Jaké požadavky máte na záclony do ložnice vy? Budete si přát tvořit praktický prostor, nebo si konečně dopřejete ložnici snů? Výběr je jen na vás.