Nejvyšší čas na demolici. V některých případech je nutná

Přemýšlíte, kdy se s budovou rozloučit, a kdy naopak přistoupit k opravám? Nejlépe vám při rozhodování u konkrétní stavby poradí odborník. Sami se ale můžete rozhodnout, kdy je demolice opravdu nezbytná. Některé případy totiž nemají jiné řešení nebo by pro vás byli velice nákladné a opravy by se nevyplatily.

Chyba v projektu, která ohrožuje zdraví lidí nebo zvířat či životní prostředí

Ať už se jedná o zcela novou stavbu, nebo budovu, která má již nejlepší léta za sebou, vždy musí být pro své uživatele a okolí především bezpečná. Každý projekt si proto raději nechte ověřit odborníkem, protože bez platné kolaudace vám nezbyde nic jiného než stavbu opravit či zlikvidovat, jelikož jí nebudete moci užívat.

Když demolici nařídí stavební úřad

Před zahájením stavby je třeba si vyjednat několik povolení. Jestliže jste však legislativu obešli a postavili objekt, jak se říká „na černo“, může se stát, že vám úřad místo pokuty nařídí demolici stavby na vlastní náklady. Vždy před stavbou proto zvažujte, zdali jste dodrželi všechna nařízení, abyste pak předešli zbytečným komplikacím.

Když se nevyplatí rekonstrukce

Staré domy často nedrží teplo a nechrání dům dobře před vlhkostí. To vše může vést k poškození stavby. Jakmile usoudíte vy nebo odborník, že by se rekonstrukce vyšplhala do astronomických částek, vyplatí se často zavolat demoliční firmu a budovu odstranit. Nová stavba vám může ušetřit mnoho nákladů, a to i do budoucna při provozu.

Výhodný pozemek, ale nevhodný dům

Přišli jste na opravdu pohádkové místo k životu, ale nelíbí se vám dispozice domu? Jestliže se nechcete pouštět do rekonstrukce a vyplatí se vám demolice, stačí vyřídit jen několik písemností a pustit se do likvidace. Váš nový dům může mít hlubší základy, vhodnou tepelnou izolaci, vyšší stropy a také modernější a zdravější materiály.