Rodinná dovolená aneb příjemný výlet za českou historií

Přemýšlíte, kam se vydat v příštích týdnech a měsících na dovolenou? Nabízí se varianta, která vám přinese poznávání středočeského regionu a také útulné prostředí penzionu s prvorepublikovou atmosférou. Proč cestovat za exotikou, když se nabízí poznávání rodného kraje?

Pokud máte rádi středověkou historii, okolí řeky Berounky si jednoduše oblíbíte už na první pohled. Stojí zde totiž hrad, který kázal vystavět římský císař Karel IV. A kromě Karlštejna je zde i řada dalších míst, jejichž úkolem je potěšit srdce českých turistů. Svatý Jan pod Skalou nebo hrady Točník a Žebrák už lákají k výletu. Vydáte se jejich směrem?

Okolní cyklostezky jsou velkou výzvou

Máte rádi víkendy v sedle kola? Potom se rozhlédněte na mapě, v okolí najdete řadu cyklostezek, které vás možná už brzy zlákají na malé i velké výlety. Penzion Karlštejn se stane útulnou základnou pro objevování širokého okolí. Připraveno je celkem deset pokojů, mezi nimiž si lze podle preferencí návštěvníků vybrat mezi dvou a čtyřlůžkovou variantou.

Připraven je také apartmán s kuchyní, kde si můžete připravit večeři nebo jiné jídlo pro početnější kolektiv. Nebo lze využít restauraci přímo v penzionu, která se zaměřuje hlavně na českou gastronomickou tradici. Pokud přijedete vlastním vozem, parkování se nabízí hned vedle ubytování, což je velmi praktické.

Rodinná dovolená aneb příjemný výlet za českou historií

A kam se vydat na výlet?

Okolí nabízí pestrou skladbu různých zážitků, ať už máte rádi středověkou historii, sport nebo divoká zvířata. Karlštejn je na prvním místě, ale našla by se ještě řada dalších míst, které jsou známé nejen z učebnic dějepisu. Příroda, klid a volnost, přesně na to může vsadit vaše další rodinná dovolená v českém prostředí. Cyklostezky, zoopark s divokými kočkami nebo také možnost zahrát si golf. Záleží jen na samotných návštěvnících!