Připravte se na závody a drezury jako praví jezdci. Typický outfit je toho naprostou součástí!

Jezdecké závody jsou vždycky spíše velkým svátkem než čímkoliv jiným. I na nižších závodních úrovních se totiž jedná o zajímavé a vyhledávané společenské události, k nimž prestiž a pozornost přirozeně patří. Přitom samotná příprava a trénink není vším, co by vás před závodem mělo čekat. Běžně se potkáte také s velice přísným dresscode.

Ten je u závodníků většinou velice jednotvárný a výhodou je, že vám jeden druh outfitu dokonale postačí na naprostou většinu závodních aktivit. Bez jakých kusů oblečení se ale opravdu neobejdete?

Připravte se na závody a drezury jako praví jezdci. Typický outfit je toho naprostou součástí!

Bezpečnost musí být vždy prvotní

Začneme rozhodně bezpečností, protože ta je jako jediná společná opravdu pro všechny závody. Rozhodně nepočítejte s tím, že se dostanete na jakýkoliv závod, pokud nebude ve vašem vybavení správná helma na koně. Ta je povinná u všech kategorií od klasických dostihů, až po drezúry. Standardní helmy v závodních variantách se vyrábějí v bílé a tmavě modré až černé barvě, a jsou navíc zvýrazněny typickým tvarem do špice.

Jezdecká sakra pro drezúry

Samotná drezúra je speciální kategorií, která je sama pro sebe možná i o něco více estetickou záležitostí, než přímo záležitostí spojující rychlost jako je tomu u klasických závodů. Typický je tak pro to i outfit, který je zde o něco elegantnější. Samotná jezdecká saka většinou mají velice stejný uniformovaný střih i barvy. Jedná se o tmavě modré kousky oblečení, které jsou ale velice příjemné. I přesto, že jezdecké sako může na první pohled vypadat opravdu upnutě, tak na koni budete mít dostatek volného místa k pohybu. O ten pochopitelně nemůžete v průběhu jakéhokoliv závodu přijít.

Odlišné dostihové zvyklosti

Vedle toho dostihy jsou rozhodně jinou kategorií a pochopitelně tak u nich očekáváme také rozdílné oblečení. Typickým prvkem, který potkáme přímo při dostizích, jsou bez pochyby závodní košile. Ty nabízejí mnohem více prostoru než samotná saka. Jezdec při dostihu totiž má úplně jiný posed a tomu musí být přizpůsobené i oblečení. I laik na první pohled pozná, že technické rozdíly mezi drezúrou a dostihy jsou extrémní. Jedná se víceméně o dva rozdílné sporty.