Sklepy, dílny i garáže, místa kde jsou regály často potřeba

Regálové systémy se za ta léta jejich používání staly opravdu nepostradatelným společníkem, na kterého nedá dopustit prakticky nikdo z nás. Zatímco někdo je využívá ke skladování potravin ve sklepě nebo komoře či spíži, pro jiného je to součást kutilské dílny, díky níž má veškeré nářadí prakticky ihned po ruce. Ať už kovové regály používáte k jakémukoli účelu, je zapotřebí o ně správně pečovat.

Stejně jako všechno na světě, i regály mají svou životnost, což si mnoho lidí bohužel neuvědomuje. Je ale třeba to mít na paměti, jinak se s regálovým systémem můžeme dříve či později naprosto rozloučit. Pokud patříte k jedincům, kteří nevědí, jak se o tohoto nepostradatelného společníka starat, poradíme vám.

Vliv má místo, kde regál sídlí

To, jak se budete o regálový systém starat, vám prozradí místo, kde regál sídlí. Je logické, že pakliže máte regálový systém umístěn v suché komoře v domácnosti, péče o něj bude mnohem jednodušší. Prakticky stačí jenom otřít prach, regály nejsou vystavovány vlhkým podmínkám.

Pokud jsou však regály umístěny ve sklepech nebo na balkonech, už se vnějším podmínkám (a především vlhkosti) vystavují. V tomto případě je třeba je pravidelně otírat, aby se na nich vlhkost nedržela dlouho. Pokud by vlhkost na výrobku pobývala delší dobu, mohlo by dojít k poškození povrchové vrstvy.

Jak pečovat o průmyslové regály?

Také zcela jiná situace nastává v okamžiku, kdy mluvíme o průmyslových regálech čili o regálových systémech, jež jsou využívány ve skladech nebo prodejnách. Jestliže jsou regály umístěné do prodejen, kde jsou nositeli veškerého nabízeného zboží, v tomto případě je to opět jenom o otírání prachu, protože vnější vlivy v tomto případě nehrají žádnou roli.

V prodejnách je však jisté riziko, že regál poškodí zákazník nebo zaměstnanec. Může dojít například k poškrábání. Toto poškození však hravě vyřeší specializovaná firma, která může polici přestříkat.