Spaní v autě má své výhody. Jaké?

Letošním hitem číslo jedna je cestování osobní automobilem a spaní v autě. Lidé letos investovali stovky tisíc korun do vestaveb na spaní do auta, aby tímto ušetřili na hotelech a vyhnuli se tak možné nákaze koronavirem. Zatímco někteří se do tohoto typu cestování pustili s radostí a odhodláním, jiní si stále nejsou jistí, jestli ještě mají vyjet na dovolenou tohoto typu. Prozraďme si, proč dovolená v autě a s tím spojené i spaní v autě vyzkoušet. Tento způsob cestování například dodávkou s vestavbou má totiž řadu výhod.

Nemusíte si rezervovat ubytování

První výhoda už byla nastíněna, a sice není nutní si rezervovat ubytování. Není třeba shánět ubytování předem, dokonce nemusíte hledat ani AirBnb. Zkrátka jen zamíříte do kempu nebo na nějaký pozemek, za něhož zaplatíte, a je to. Tím máte vystaráno. Je to daleko pohodlnější, a nakonec i levnější a krapet bezpečnější způsob cestování autem.

Sucho je zajištěno

Ptáte se, proč je lepší spát v autě než ve stanu? Důvodem je bezesporu sucho! Pokud se v noci přižene bouřka nebo jen drobná přeháňka, nemusíte se obávat toho, že vám nateče do stanu nebo že vám silný vítr příbytek odfoukne. Sucho (a tedy i lepší odolávání výkyvům počasí) – to jsou další výhody, proč spát v autě během dovolené.

Úspora financí

Co je další výhodou toho, že budete spát v autě? Rozhodně úspora financí. Jediné, za co budete utrácet, je strava a pohonné hmoty, případně sem tam poplatek v kempu nebo za přespání na soukromém pozemku.

Pokud však budete hledat nebo si pročtete tipy na internetu, můžete se vyvarovat i poplatkům za kempy nebo přespání na soukromém pozemku. Na mnoha místech se dá kempovat doslova zadarmo, stačí jenom zaparkovat a užívat si klidu, který vás bude obklopovat.

Svoboda

A tou nejzásadnější výhodou je svoboda, kterou při cestování v autě budete mít. Nebudete muset nikde být na čas, bude jenom na vás, kdy se uchýlíte ke spánku nebo kam pojedete na výlet.