Veřejné osvětlení již dnes nevyžaduje elektřinu. Jak je to možné?

Účty za elektřinu neděsí jen rodiny a majitele nemovitostí. Také obce mají co dělat, aby udržely obecní rozpočet v limitu. Veřejné osvětlení již dnes přitom nemusí být napájeno elektrickou energií. Jaké technologie se používají?

Splněný sen pro všechny obce

Velká úleva přišla v době, kdy bylo k sehnání LED veřejné osvětlení. S touto technologií svícení se samosprávám podařilo ušetřit velké procento obecního rozpočtu. Oproti klasickým žárovkám byla úspora ve vysokých řádcích procent. V současné době je ale již i tato metoda překonána. Byl vynalezen systém, který elektřinu již k běžnému provozu nepotřebuje. Solární veřejné osvětlení se prosazuje v malých obcích i velkých městech. A není divu.

Když nepotřebujete dotovat noční světlo

Noční osvětlení obce je součástí společensky nastavené podoby vesnic, měst a městysů. Lidé se mohou s osvětlením cítit bezpečně a dorazit do svého domova za svitu příjemného světla, které poskytuje zázemí a bezpečí. Svítit se ale mnohdy musí i více než celou polovinu dne. Dotovat toto svícení je velmi finančně náročné. Právě solární systém plně nahrazuje klasická pouliční světla, nepotřebuje ale elektrickou energii.

Ekologie do popředí

Pouliční osvětlení se systémem LED, které je napájeno elektrickou energií ze slunce, je velmi kvalitní a úsporné. Počáteční investice se vám velmi rychle vrátí. Jedná se o ekonomické i ekologické svícení pro každou obec. Pomocí této metody snadno zvýšíte komfort obyvatelů vaší obce, ale také současně ušetříte za stále se zvyšující ceny elektrické energie. Kvalita života vašich občanů bude zachována, jelikož mají solární systémy dostatečně velkou kapacitu k načerpání slunečních paprsků i pro dobu, kdy slunce svítit nebude.

Osvětlit můžete první ulici, na které si vyzkoušíte, že vše funguje. Následuje naprostá energetická soběstačnost celého pouličního osvětlení.