Proč se rozhodnout pro montované haly? Tady je 5 pádných důvodů

Mnohé firmy a společnosti potřebují zajistit dostatek prostoru pro své aktivity. Zejména výrobní podniky, velkoobchody, sklady a logistická centra se neobejdou bez zastřešených objektů s dostatečnou kapacitou. Využívají je jak k uskladnění zboží a zásob, materiálu, meziproduktů, finálních výrobků a zásilek, tak i jako výrobní haly. A právě zajištění potřebných krytých prostor je mnohdy nejen drahé, ale také časově náročné. To je jedním z důvodů, proč se stále častěji staví montované haly.

1. Rychlá montáž

Montované haly lze velice rychle a snadno sestavit. Jsou proto plně schopné uvedení do provozu mnohem dříve, než jakákoli jiná budova. Navíc jsou náklady na realizaci stavebních prací u montované haly relativně nízké. Podobně jednoduchá je i demontáž. Díky tomu lze montované haly v případě potřeby dokonce přemístit.

2. Variabilita

Montované haly jsou variabilní. Rozšířit je nebo provést jiné úpravy je proto snadné. Provozy, které využívají rozsáhlé areály, ocení možnost propojení montované haly s dalšími budovami.

3. Přesně podle přání zákazníka

Montované haly se běžně staví na klíč. Přesně tak odpovídají požadavkům zadavatele.

4. Nízké náklady na údržbu

Na rozdíl od zděné budovy a celé řady dalších objektů nepotřebují montované haly náročnou a finančně nákladnou údržbu.

5. Montované haly lze využít v mnoha oblastech činnosti

Montované haly nemají své místo jen v průmyslu, výrobních odvětvích a velkoobchodu. Oblíbené jsou v zemědělství, kde plní funkci parkovišť pro nejrůznější stroje, skladů krmiva a dokonce i plnohodnotných chlévů pro hospodářská zvířata. Letecké společnosti i sportovní letiště je zase využívají jako hangáry, vhodné jsou i k zimování lodí. Na sportovištích zastřešují montované haly tenisové kurty i další hřiště, slouží také jako kryté jízdárny.