Dovolená na kole? Nebudete litovat!

Vyčistíte si mozek, zlepšíte kondici a posílíte svaly. V podstatě ideální stav, nemyslíte? Bez jednoho se však neobejdete! Bez patřičného nosiče kol. Pokud své túry tedy neomezíte jen do místa svého bydliště.

Češi jsou vyhlášenými rekreačními cyklisty. Střechy aut plné kol, které potkáváme na silnicích, toho jsou důkazem. Stejně jako počet cyklistů samotných, s nimiž se zase na silnicích přímo míjíme. Jízda na kole rozhodně má něco do sebe. Obzvláště v čisté přírodě. Skutečně prospívá tělu i duchu. Proč ji tedy nenaordinovat všem rodinným příslušníkům.

I krátké výlety se počítají

Kola na dovolené však využijete, i pokud odmítáte trávit v sedle jízdního kola celé dny. Vydávat se můžete i jen na krátké vyjížďky po okolí. Ještě před tím je však na místo, na němž budete své volné dny trávit, musíte dopravit. K tomu slouží speciální nosiče kol. Jaké existují možnosti?

Střešní nosič, nebo nosič kol na tažné zařízení?

Co se převozu jízdních kol v osobním automobilu týče, využít můžete buď jeho střechu, nebo zadní dveře. Zamlouvá-li se vám první varianta, pořiďte si střešní nosič kol. Převoz kol na zadních dveřích vozu se pak neobejde bez nosiče kol na tažné zařízení. To jednoduše připojíte přímo ke kouli tažného zařízení.

Jaký nosič zvolit?

Záleží na okolnostech. Budete-li mít volnou střechu, nabízí se možnost instalovat na ni střešní box, s nímž získáte praktické úložné prostory navíc. V tomto případě pak jediným řešením je právě nosič kol na tažné zařízení. Konkrétní model také volte na základě počtu kol, jež budete převážet.

Střešní boxy autům sluší

Co se značek týče, jedny z nejkvalitnějších buď autonosičů, nebo nosičů a lyží najdete v portfoliu renomované švédské značky Thule. Ty spolu s kvalitou vynikají i skvělým designem. Autům zkrátka sluší. Výrobky této značky najdete například na e-shopu filsonstore.cz. Spolu s dalšími produkty, bez nichž se motoristé neobejdou. Tak neváhejte!