Jak se připravit na služební cestu?

Patříte k těm, kteří mají to štěstí, že je zaměstnavatel čas od času vyšle na služební cestu? Těšíte se, že si při ní vyhodíte z kopýtka a užijete si trochu legrace mimo dosah rodiny? Nelze, než doporučit! Předtím, než se ale pustíte do víru rušných dní a neméně divokých nocí, myslete přitom na zadní vrátka.

Těmi je pojištění odpovědnosti pro zaměstnance. Možná se to může zdát irelevantní, ale i na takzvané služebce se na vás vztahuje Zákoník práce a jste plně odpovědní za vše, co při své práci mimo obvyklé pracoviště způsobíte.

ERGO je sázka na jistotu

Může se stát nehoda, poškodíte zařízení hotelu nebo nedej bože při cestě rozbijete služební auto, jež vám bylo svěřeno k logistice. Pro to, že jste se pro samé těšení na pobyt mimo domov na výkon svěřené činnosti moc nesoustředili, nebude mít patrně zaměstnavatel velké pochopení. Nezbývá, než se s důvěrou obrátit tam, kde vás nikdy nezklamou.

ERGO má náplast na každou vaši bolístku. Pojištění se vztahuje na odpovědnost pojištěného za škodu, kterou způsobil jako zaměstnanec svému zaměstnavateli při plnění pracovních úkolů v pracovně-právním vztahu. Pojistka má celosvětovou územní platnost a je tak vhodná i pro služební cesty.

Jak se připravit na služební cestu?

Speciály pro řidiče

Pojistka nabízí speciální tarif pro řidiče. Konkrétně pro ty, kteří vykonávají řízení dopravního prostředku / obsluhu pracovního stroje maximálně 50% pracovní doby a zároveň nemají řízení dopravního prostředku / obsluhu pracovního stroje jako druh práce sjednaný v pracovní smlouvě.

Tarif Řidič PLUS je pak optimální pro zaměstnance, kteří mají služební auto i k osobnímu použití, a to za předpokladu, že automobil je zároveň havarijně pojištěn. Limit pojistného plnění pro tyto škodné události je omezen na výši spoluúčasti na havarijním pojištění.