Vyřešte každoroční problémy s nedostatek užitkové vody s pomocí nádrže na dešťovou vodu

Bohužel se i v našich podmínkách během posledních let začal intenzivně řešit problém nedostatku vody v letních měsících. Zatím co jsou u nás mnohem mírnější zimy a méně deštivé podzimy a jara, tak jsou naopak letní měsíce stále delší a delší. Není výjimkou, že se již v květnu můžeme slunit na teplotách rostoucích skoro ke třiceti stupňům.

Jenže na vrcholu léta pak přichází časté problémy s nízkou hladinou vod ve studnách a vzniká tak i nedostatek spodní vody pro užitkové účely. Pokud tyto problémy na svém pozemku řešíte i vy, tak pro vás máme optimální, dlouhodobé východisko. A tím jsou nádrže na dešťovou vod.

Voda připravená kdykoliv k použití

Jednou z největších výhod je, že je voda připravena k použití i po dobu celých týdnů a měsíců. Během průběhu systémem totiž prochází voda i lehkou filtrací, které zabrání vniku těch nejhrubších nečistot. Voda se tak nemá tendenci ničit a pro užitkové účely je naprosto vystačující.

O samotné doplňování dešťové vody se tady starají jednotlivá tělesa, přes která voda vstupuje do systému. Můžete tak natavit, aby se automaticky voda dostávala do systému z okapů, nebo i z jiných míst, kde se u vás voda potencionálně hodně zdržuje.

Nenaruší design vaší zahrady

Další velkou výhodou je, že je kompletně celá nádrž ukrytá v podzemí. Jediné, co z nádrže vidíte na povrchu, jsou tak jednotlivá vstupní tělesa a mimo nich také hlavní poklop mířící do nádrže jako takové. Díky tomu máte jistotu, že nádrž na dešťovou vodu nedokáže narušit design zahrady. I samotný poklop je velice nenápadný a nemusí být nutně výrazně vystrčený nad povrch zahrady. Navíc jej lze elegantně zakrýt zelení, nebo popřípadě maskovat.

Využití vody bez jakýchkoliv problémů

Nádrže na dešťovou vodu jsou mimo jiné vybaveny i celou řadou dalších důležitých mechanismů. Především je potřeba zvýraznit čerpadla, která se starají o jednoduché zpřístupnění vody na pozemku i v domácnosti. Do některých nádrže se potom dá jednoduše instalovat i hladinoměr, který vás může informovat o naplněnosti nádrže, pokud ji nechcete kontrolovat pravidelně manuálně.