Zažijte příjemné chvíle při osobité výstavě moderního umění v Praze

Moderní umění je velice abstraktním pojmem. Zatím co v minulosti se jednotlivá období umělecké tvorby dělila do poměrně dost vymezených forem a stylů, tak moderní umění naopak zcela postrádá jakousi normalizaci toho, co umělci považují právě za svoje moderní umění.

To ale rozhodně není ke škodě, protože díky tomu můžeme užívat opravdu velkého množství různých stylů a výstav, přičemž každá přitom může být rozdílná až neuvěřitelným způsobem. A my vás dneska zveme k nahlédnutí do jedné z nejlepších galerií moderního umění, do Betlémské kaple.

Jedna z mnoha, ale přitom osobitá

Při vyhledávání slova galerie Praha automaticky vrátí opravdu velké množství možností. velká část z nich se bude dokonce otáčet právě kolem moderního umění. Jenže stejně jako může být umění kus od kusu téměř k nepoznání, tak mohou být velice často velice rozdílné také samotné expozice. Betlémská kaple právě i v tomto smyslu opravdu dokázala vyjít ze zaběhnutých řad a nabídne vám tak neobvyklý zážitek, o kterým rozhodně budete ještě hodně dlouho přemýšlet.

Obrazy jsou zde na prvním místě

Celá řada galerií se snaží o co nejčistější moderní design, který koresponduje s prvky, které v moderním umění můžeme vidět. Svým způsobem je to opravdu jenom dobře, ale dá se na tom najít i negativní stránka. V takovém prostředí obrazy zkrátka zapadnou. Zcela naopak Betlémská kaple je galerie umění, kde obrazy nezapadají. Celý interiér je velice čistý a jednoduchý v tradičním stylu. Každý obraz tak na vás doslova dokáže vykouknout ze svého okolí, díky čemuž tak dostane svůj zasloužený prostor na výslunní.

Zaujal vás nějaký kousek? Můžete ho mít i doma!

Betlémská kaple není rozhodně jenom standardní výstavou umění. Je to zároveň prodejní galerie umění, kde můžete naprostou většinu dělat zakoupit do osobního vlastnictví. Díky tomu je tak galerie oblíbená nejen mezi nadšenci do umění, ale také mezi sběrateli. Ti mají opravdu neobyčejnou možnost prohlédnout si před koupí pečlivě obraz ze všech úhlů. Díky tomu tak mohou vždy vědět, jestli je nově kupovaný kousek do sbírky přesně tím, co by si přáli vybrat.