Zlato jako nejvýhodnější investiční artikl. Proč se vyplatí ukládat do něj své prostředky

Zlaté slitky jsou vyhledávanou komoditou zámožných investorů po celém světě. Věděli jste ale, že na to, abyste začali investovat do zlata, nemusíte být bohatí? V dnešní době existuje alternativa, která vám zajistí zhodnocení finančních prostředků a uchování peněz bezpečným způsobem na dlouhou dobu. Jedná se o nákup zlatých investičních mincí. Pro koho je tento druh zhodnocení peněz vhodný a jaké má své výhody se dočtete o pár řádku níže.

Kdo si může dovolit investovat do zlata

Průměrný pracující Čech má obvykle sjednán u bankovní společnosti alespoň jeden spořicí účet nebo produkt zaměřený na méně či více rizikovou investici. Plno lidí považuje za nejvýhodnější způsob uložení peněz stavební spoření, které nabízí poměrně vysoký úrok oproti jiným bankovním produktům a roční státní příspěvek. Přemýšleli jste ale někdy o tom, že existuje daleko výhodnější možnost, kam uložit své peníze? Není tím nic jiného než investiční zlato. V dnešní době si tento způsob zhodnocování finančních prostředků může dovolit každý, kdo má naspořeno alespoň pár stovek tisíc korun, které v dohledné době nebude potřebovat. Velikost, hmotnost a míra ryzosti prodávaných mincí se různí, stejně jako jejich tržní cena. Oproti zlatým cihlám je tak tato varianta dostupnější i pro střední třídu.

Hlavní výhody zlatých investičních mincí

Rozhodujete-li se, kam uložit bezpečně své prostředky, zlato je tou nejlepší volbou, a to hned z několika důvodů. Prvním z nich je uchování stále hodnoty. Tato komodita totiž na rozdíl od jiných platidel nepodlého inflaci. Dalším benefitem je osvobození nákupu a prodeje zlata od DPH. Fyzické osoby dokonce nemusí platit ani daň z příjmu v případě, že budou chtít po čase své investiční zlato odprodat. Jediné, na co si musíte dát pozor, je aby vámi zakoupené mince splňovaly podmínky pro osvobození od daně stanovené Zákonem o dani z přidané hodnoty.